Spokojenost pacientů:
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

Operace šedého zákalu

Oční klinika DuoVize je to správné místo pro léčbu šedého zákalu. Při operacích využíváme nejmodernější postupy a dosahujeme vynikajících výsledků. V DuoVizi garantujeme 100% užití nitroočních čoček a dalších materiálů, které pocházejí z Evropy nebo z USA.

Šedý zákal patří ve vyšším věku k nejčastějším očním onemocněním. Dá se ale úspěšně léčit! 
Při kataraktě, jak se šedému zákalu odborně říká, dochází k takovým změnám oční čočky, že člověk pozoruje svět jako přes zamlžené sklo. Jeho zrak se zhoršuje a také vnímání barev neodpovídá realitě. Toto poškození zraku je způsobené sníženou průhledností (zakalením) oční čočky, což omezuje průchod paprsků světla dovnitř oka a negativně ovlivňuje vidění. Onemocnění se rozvíjí měsíce i roky, v nejhorším případě může dojít i k úplné ztrátě zraku.

V České republice ale slepota postiženým kataraktou nehrozí. Šedý zákal se dá totiž operativně odstranit a díky výměně poškozené oční čočky za novou, umělou, lze vidění dokonale obnovit. Výhodou je, že umělá nitrooční čočka je vyrobena z měkkého hydrofobního akrylátu a díky jeho vlastnostem zůstává stále čirá, vůči oku je šetrná a pacientům po operaci slouží po celý zbytek života. Umělá oční čočka nahrazuje dioptrickou sílu původní oční čočky, dokáže zkorigovat různé oční vady - záleží na typu použité umělé oční čočky. Na naší klinice dostanete ty nejkvalitnější nitrooční čočky, které nejen zlepšují vidění, ale také dokonale chrání zrak.

K operaci není potřeba doporučení od lékaře. U nás zákroky provádíme bez čekání a vše probíhá v krátkých termínech.

 

 

 

Operace šedého zákalu laserem je jedinečná příležitost ke zdokonalení zraku. Využijte možnosti a žádejte s operací i odstranění vaší dioptrické vady a závislosti na brýlích. Moderní trifokální či multifokální nitrooční čočka, torická nitrooční čočka a asférická čočka dokáží téměř zázraky.

Seznamte se se zkušenostmi našich dalších pacientů, kteří operaci šedého zákalu absolvovali.

 

Průvodce operací šedého zákalu ke stažení zdarma

Nechte si ZDARMA na váš e-mail zaslat návodného průvodce operací šedého zákalu od Duovize. Zadejte váš email níže nebo stahujte přes web www.operacesedehozakalu.cz.

 

Petr Kocian, ředitel Oční kliniky NeoVize
„Všichni naši pacienti dostávají výhradně nejkvalitnější nitrooční čočky. 98% pacientům implantujeme nitrooční čočky AcrySof® od amerického výrobce Alcon, které disponují žlutým filtrem chránícím sítnici. Dále implantujeme nitrooční čočky od výrobců jako je německý Carl Zeiss nebo švýcarský Staar Surgical. Jsme zásadně proti tomu, aby se na nitroočních čočkách šetřilo a pacienti dostávali druhořadé implantáty.“

Petr Kocian, ředitel Oční kliniky DuoVize

 

Pokud se rozhodnete, že chcete zpět dobrý zrak bez brýlí, vyberte si nejmodernější prémiové postupy, které váš zrak vrátí do mládí. Díky nim se zbavíte nejen šedého zákalu, ale i dalších dioptrických vad. Multifokální nitrooční čočky vám zlepší vidění na blízko i do dálky, trifokální čočky kromě blízka a dálky zlepší i vidění na střední vzdálenost, tedy na počítač. Brýle tak můžete definitivně odložit.

Na naší klinice však i v rámci zdravotního pojištění a bez doplatku podstoupíte operaci odpovídající té nejvyšší kvalitě – při operaci bude proveden nadstandardní mikrořez (2,2 mm) umožňující velmi rychlé hojení a pro ochranu vašeho oka bude během celé operace použit nadstandardní operační gel. Světový standard je u nás samozřejmostí.

Můžete si vybrat také operaci femtosekundovým laserem LenSx. Jde o nejmodernější způsob odstranění šedého zákalu, který zvyšuje bezpečnost a přesnost operace.

Máte otázky týkající se operace šedého zákalu? Zatelefonujte nám nebo napište. Vaše dotazy budou ochotně zodpovězeny našimi odborně vyškolenými koordinátorkami.

Operaci šedého zákalu v Brně provádí naše sesterská klinika NeoVize.

Diskuze k článku

Máte-li k článku nějaký dotaz nebo komentář, podělte se s námi. Budeme rádi za všechny vaše podněty. Příspěvek vytvoříte stisknutím tlačítka “Vložit příspěvek”.

Zde vložte příspěvek

Přezdívka bude zobrazena u příspěvku.
E-mail zadejte v případě, když vyžadujete odpověď.
Odpovědět

Dobrý den. Existuje pro použití multifokálních nitroočních čoček nějaké omezení v podobě velikosti vady (počtu dioptrií)? Mám na obě oči -10D. Četla jsem, že pro tak silnou krátkozrakost již nejsou multifokální čočky vhodné. Děkuji.

Alena 14.03.2017 22:00

„Pro -10,0 dioptrií se zdravou sítnicí jsou vhodné multifokální čočky. Nutné je ale podstoupit vstupní vyšetření a na základě výsledků vám povíme co a jak dál.“

MUDr. Eva Jerhotová, Ph.D. 15.03.2017 10:29
Odpovědět

Dobrý den,lékař mi doporučil operaci šedého zákalu.Mám mnoho dioptrií a přidání již nelze provést.Lékař mi řekl,že nejlepším řešením je operace,vybral čočku s cenou 2000,-Kč která je prý kvalitnější než ta,kterou hradí pojišťovna.Po operaci by mi mělo zůstat zhruba 3,5 dioptrie.Lékař mi vysvětlil,že je to pro moje oči lepší než kdyby mi dali čočku,která mi stáhne zrak na 0 diptrií.Jen bych se ráda zeptala jestli z Vašeho pohledu by byla možná čočka,kdy zrak bude stoprocentní.Děkuji moc za Vaši odpověď

Ren 24.03.2016 21:10

Dobrý den, protože neznám výsledky vyšetření Vašich očí, budu se k Vaší otázce vyjadřovat spíše teoreticky. Obecně platí, že pokud je člověk celý život krátkozraký, je vhodné při operaci šedého zákalu ponechat malou krátkozrakost, na kterou je pacient celoživotně zvyklý. Pokud by se čočkou odstranila kompletně krátkozrakost, potřebuje člověk po operaci brýle na čtení cca +2,5 dioptrie. To je pro krátkozrakého člověka nová, více rušivá skutečnost, než zbytková krátkozrakost s velmi dobrým viděním do blízka.
Pokud byste se rozhodla být úplně bez brýlí, je zde možnost vložení tzv. multikofokální nitrooční čočky, se kterou člověk nepotřebuje brýle ani do dálky, ani na blízko. Doplatek za tuto čočku bývá kolem 20 tisíc Kč. Vám doporučená čočka s doplatkem
2 000 Kč je nejspíše monofokální asferická čočka, která zlepšuje kvalitu vidění za horších světelných podmínek.

MUDr. Jana Mikšovská 27.03.2016 12:22
Odpovědět

Mám obě oči po operaci šedého zákalu. V obou případech se druhý den při kontrole zjistil vyšší oční tlak. Chtěl bych vědět zda je to normáíní nebo mimořádná událost. Děkuji.

tomaspala 07.08.2015 14:48

Dobrý den, zvýšený nitrooční tlak po operaci šedého zákalu je běžný. Tato pooperační komplikace je způsobena přechodným uzávěrem místa v oku, kterým odtéká nitrooční tekutina tzv. trabekulum. Během operace se chrání vnitřní část oka viskoelastickým materiálem, který se na závěr operace z oka vyplachuje. Zbytečky tohoto materiálu přechodně první den až dva dny po operaci zvyšují u některých očí nitrooční tlak. Pokud je zaznamenána v 1. pooperační den vyšší hodnota nitroočního tlaku, podávají se kapky ke snížení tlaku. Tato léčba je dočasná a jakmile se hodnoty nitroočního tlaku normalizují, dochází k vysazení této léčby.

MUDr. Jana Mikšovská 07.08.2015 16:05
Odpovědět

Jsem letos v březnu po operaci šedého zákalu.Nyní mám vidění někdy zamlžené.Jak se projevuje druhotný šedý zákal ?

Josef 16.12.2014 18:14

Druhotný šedý zákal se projevuje trvalým poklesem zrakové ostrost, přechodně zamlžené vidění způsobují většinou sklivcové zákaly a nebo nestabilní slzný film.

MUDr. Jana Mikšovská 23.03.2015 11:55
Odpovědět

prosím mužete mi sdělit názor na nitrooční čočku SeeLens AF děkuji

srnka 05.12.2014 08:13

Nitrooční čočku SeeLens AF na naší klinice nepoužíváme, nemohu Vám proto sdělit naše zkušenosti s touto čočkou.

MUDr. Jana Mikšovská 23.03.2015 11:55
Odpovědět

Dana Mikšíková - Museli bychom Vás sami vyšetřit, abychom s přesností mohli říci, jaká operace je pro Vás vhodná, ale pokud by se operoval šedý zakal rozhodně při operaci je vhodné implantovat novou umělou čočku, to je mnohem bezpečnější než oko ponechat bez čočky.

MUDr. Lucie Valešová 02.12.2014 14:19
Odpovědět

Dobrý den,
moje DG: degeneratio ret.myopica
Stp Lasik OP, PRK OL pro myopii
Ablatio corp.vitrei cum opacitates copr.vitrei
Catacarta senilis incip-gr min
Doposud jsem léčena kapkami Xalacom a Azopt.
Oční léka doporučuje operaci jen šedého zákalu bez čočky.
Prosím Vás o radu, doporučení vhodné léčby a operace vzhledem k mým vadám. Mám 64 let.
Děkuji Vám za zprávu.
Dana Mikšíková

Dana Mikšíková 01.11.2014 19:25
Operace šedého zákalu

Online objednávka
Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek