Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

Operace šedého zákalu

Světová úroveň operací šedého zákalu pro každého v Oční klinice DuoVize

Oční klinika DuoVize je to správné místo pro léčbu vašeho šedého zákalu. Vysoký standard garantuje žlutá čočka Alcon, která chrání vaší sítnici.

Při operacích využíváme nejmodernější postupy a dosahujeme vynikajících výsledků. V DuoVizi garantujeme 100% užití nitroočních čoček a dalších materiálů, které pocházejí z Evropy nebo z USA.

Jako první v ČR jsme zavedli operaci šedého zákalu femtosekundovým laserem LenSx.

K operaci není potřeba doporučení od lékaře. U nás zákroky provádíme bez čekání a vše probíhá v krátkých termínech.

Šedý zákal (katarakta) a jeho operace je jedinečná příležitost ke zdokonalení zraku. Využijte možnosti a žádejte s operací i odstranění vaší dioptrické vady a závislosti na brýlích. Moderní multifokální nitrooční čočka, torická nitrooční čočka a asférická čočka dokáží téměř zázraky.

Seznámit se zkušenostmi našich pacientů, kteří už operaci šedého zákalu absolvovali.

 

Petr Kocian, ředitel Oční kliniky NeoVize„Všichni naši pacienti dostávají výhradně nejkvalitnější nitrooční čočky. 98% pacientům implantujeme nitrooční čočky AcrySof®, které disponují žlutým filtrem chránícím sítnici. Dále implantujeme kvalitní německé nitrooční čočky od výrobců jako je Carl Zeiss, Oculentis nebo švýcarské Staar Surgical. Jsme zásadně proti tomu, aby se na nitroočních čočkách šetřilo a pacienti dostávali druhořadé implantáty,“

Petr Kocian, ředitel Oční kliniky DuoVize

Pokud se rozhodnete, že chcete zpět dobrý zrak bez brýlí, vyberte si nejmodernější nadstandartní čočky, které vás vrátí do mládí. Díky nim se zbavíte nejen šedého zákalu, ale i dalších dioptrických vad. Multifokální oční čočky vám zlepší vidění na blízko i na dálku, takže můžete brýle definitivně odložit. K nadstandardním patří také torické nitrooční čočky, které korigují i astigmatismus nebo moderní asferické nitrooční čočky, které zlepší vaše vidění za šera a zhoršených světelných podmínek.

Na naší klinice však i v rámci zdravotního pojištění a bez doplatku podstoupíte operaci odpovídající té nejvyšší kvalitě – při operaci bude proveden nadstandardní mikrořez (2,2 mm) umožňující velmi rychlé hojení a pro ochranu vašeho oka bude během celé operace použit nadstandardní operační gel. Světový standard je u nás samozřejmostí.

Můžete si vybrat také nadstandardní způsob operace – femtosekundovým laserem, jde o nejmodernější způsob odstranění šedého zákalu, který zvyšuje bezpečnost a přesnost operace.

Šedý zákal patří ve vyšším věku k nejčastějším očním onemocněním, ale dá se úspěšně léčit. Při kataraktě, jak se šedému zákalu odborně říká, dochází k takovým změnám oční čočky, že člověk pozoruje svět jako přes zamlžené sklo, jeho zrak se zhoršuje a také vnímání barev neodpovídá realitě. Toto poškození zraku je způsobené sníženou průhledností (zakalením) oční čočky, což omezuje průchod paprsků světla dovnitř oka a negativně ovlivňuje vidění. Onemocnění se rozvíjí měsíce i roky, v nejhorším případě může dojít i k úplné ztrátě zraku, ale v České republice slepota postiženým kataraktou nehrozí. Šedý zákal se dá totiž operativně odstranit a díky výměně poškozené oční čočky za novou, umělou, lze vidění dokonale obnovit. Výhodou je, že umělá nitrooční čočka je vyrobena z měkkého hydrofobního akrylátu a díky jeho vlastnostem zůstává stále čirá, vůči oku je šetrná a pacientům po operaci slouží po celý zbytek života. Umělá oční čočka nahrazuje dioptrickou sílu původní oční čočky, dokáže zkorigovat různé oční vady, záleží na typu použité umělé oční čočky. Na naší klinice dostanete ty nejkvalitnější nitrooční čočky, které nejen zlepšují vidění, ale také dokonale chrání zrak.

Chcete se zeptat? Zatelefonujte nám nebo napište. Vaše dotazy budou ochotně zodpovězeny našimi odborně vyškolenými recepčními.

Operaci šedého zákalu v Brně provádí naše sesterská klinika NeoVize.

 

Diskuze k článku

Máte-li k článku nějaký dotaz nebo komentář, podělte se s námi. Budeme rádi za všechny vaše podněty. Příspěvek vytvoříte stisknutím tlačítka “Vložit příspěvek”.

Zde vložte příspěvek

Přezdívka bude zobrazena u příspěvku.
E-mail zadejte v případě, když vyžadujete odpověď.
Odpovědět

Jsem letos v březnu po operaci šedého zákalu.Nyní mám vidění někdy zamlžené.Jak se projevuje druhotný šedý zákal ?

Josef 16.12.2014 18:14

Druhotný šedý zákal se projevuje trvalým poklesem zrakové ostrost, přechodně zamlžené vidění způsobují většinou sklivcové zákaly a nebo nestabilní slzný film.

MUDr. Jana Mikšovská 23.03.2015 11:55
Odpovědět

prosím mužete mi sdělit názor na nitrooční čočku SeeLens AF děkuji

srnka 05.12.2014 08:13

Nitrooční čočku SeeLens AF na naší klinice nepoužíváme, nemohu Vám proto sdělit naše zkušenosti s touto čočkou.

MUDr. Jana Mikšovská 23.03.2015 11:55
Odpovědět

Dana Mikšíková - Museli bychom Vás sami vyšetřit, abychom s přesností mohli říci, jaká operace je pro Vás vhodná, ale pokud by se operoval šedý zakal rozhodně při operaci je vhodné implantovat novou umělou čočku, to je mnohem bezpečnější než oko ponechat bez čočky.

MUDr. Lucie Valešová 02.12.2014 14:19
Odpovědět

Dobrý den,
moje DG: degeneratio ret.myopica
Stp Lasik OP, PRK OL pro myopii
Ablatio corp.vitrei cum opacitates copr.vitrei
Catacarta senilis incip-gr min
Doposud jsem léčena kapkami Xalacom a Azopt.
Oční léka doporučuje operaci jen šedého zákalu bez čočky.
Prosím Vás o radu, doporučení vhodné léčby a operace vzhledem k mým vadám. Mám 64 let.
Děkuji Vám za zprávu.
Dana Mikšíková

Dana Mikšíková 01.11.2014 19:25
Operace šedého zákalu

Online objednávka
Odebírat novinky
Pište své podněty přímo řediteli kliniky.             Najdete nás na: Facebook YouTube Google Twetter Skype
Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek