Pozor, změna adresy: Budějovická 778/3a, Praha 4 Pankrác

Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

Naši oční chirurgové patří k nejlepším.
21.03.2012

Naši oční chirurgové patří k nejlepším.

Jsme velice hrdi na to, že naši specialisté pomáhají při náročných chirurgických zákrocích pacientům i na jiných klinikách. Špičkový oční mikrochirurg MUDr. Lubomír Továrek z naší Oční kliniky DuoVize, vykonal 16. března 2012 v bratislavském Centru mikrochirurgie oka (CMO) unikátní operaci 19letému pacientovi. CMO požádalo našeho odborníka, aby implantoval speciální aniridickou čočku středoškolákovi Tomášovi Sinkovi z Čeľadiniec. Chlapec trpěl komplikovanou diagnózou šedého zákalu, aniridiou (absence duhovky) a nystagmem (neustálý mimovolný pohyb očí).

Podle ředitelky CMO MUDr. Evy Vidové dosahoval Tomášův zrak před operací jen pět procent zraku zdravého člověka. Viděl doslova pouze obrysy. Od devíti let byl nesprávně léčen na onemocnění zeleného zákalu (glaukom). Vyšetření v CMO v listopadu 2011 tuto diagnózu vyloučilo. Pracovníci centra navrhli pacientovi operaci šedého zákalu s implantací aniridické čočky. Jejím účelem je kompletní nahrazení vlastní čočky a duhovky oka pacienta. O provedení operace požádali našeho špičkového mikrochirurga MUDr. Lubomíra Továrka.

"Chlapec byl téměř slepý, plachý a uzavřený, na čem se výrazně podepsal jeho druh onemocnění. Po provedení zákroku, který bude jistě úspěšný, očekáváme nejen tak zásadní věc, jakou je návrat zraku, ale očekáváme také změnu psychiky pacienta," uvedla MUDr. Vidová.
"V pátek jsme provedli zákrok na jednom oku pacienta. Vložili jsme mu aniridickou čočku hnědé barvy. Vzhledem k nystagmu mu byla operace provedena v celkové anestezii, " říká o unikátním zákroku specialista očních klinik NeoVize a DuoVize, jeden z nejlepších českých očních chirurgů, MUDr. Lubomír Továrek. Díky zákroku se 19letému Tomášovi výrazně upravilo vidění, odstranila se světloplachost a estetický výraz jeho očí.
Na Slovensku byl takový typ operace vykonán za uplynulých 15 let přesně 15 krát pouze na oční klinice v Banské Bystrici. Zákrok si až dosud vždy vyžadoval hospitalizaci pacienta. Operace pod vedením našeho odborníka MUDr. Lubomíra Továrka byla výkonem jednodenní chirurgie. Pacient nepotřeboval hospitalizaci, po zákroku byl propuštěn do domácí léčby.

Přečtete si více o MUDr. Lubomíru Továrkovi

 


Online objednávka
Názory pacientů
Doporučeno pacienty
ISO Ověřená kvalita
Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode icovie