Pozor, změna adresy: Budějovická 778/3a, Praha 4 Pankrác

Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

1. česko - slovenská operace šedého zákalu laserem
05.04.2012

1. česko - slovenská operace šedého zákalu laserem

DuoVize, pacient Baxa s dr.Továrkem před zákrokemVe středu 4. 4. 2012 ve 12 hodin byla na Oční klinice DuoVize provedena první operace šedého zákalu femtosekundovým laserem LenSx zcela bez použití skalpelu a ostrých nástrojů. Operaci vedl Mudr. Lubomír Továrek, hlavní chirurg Oční kliniky DuoVize. První pacient, šestašedesátiletý Jiří Baxa, po operaci uvedl: "Vůbec nic mne nebolelo. A klidně bych šel hned i na druhé oko."

 

„Dosavadní zkušenosti v oblasti operace šedého zákalu ukazují, že lze pomocí femtosekundového laseru rozmělnit obsah čočky, vytvořit řez v předním pouzdře čočky s přesností, kterou chirurg nemůže dosáhnout a vytvořit vstupy do oka k odsátí čočkových hmot,“ říká prof. MUDr. Pavel Rozsíval, CSc. „Dokonalá přesnost má význam především u tzv. prémiových čoček, kam řadíme čočky akomodační, multifokální a torické,“ dodává profesor Rozsíval.

DuoVize, operace šedého zákalu laseremLaserová operace šedého zákalu (katarakty) je nejmodernější metoda odstranění šedého zákalu. Je vhodná pro každého, koho trápí toto onemocnění a komu záleží na kvalitě jeho vidění. „Při laserové operaci katarakty laserem LenSx se nepoužívá skalpel či jiné ostré nástroje. Jako jediný laser v ČR umí LenSx nahradit skalpel precizním laserovým paprskem řízeným počítačem a kontrolovaným chirurgem. Celá laserová procedura probíhá zcela bez dotyku lidské ruky. Tím metoda vylučuje chyby způsobené manuálním vytvářením řezů pomocí skalpelu, nůžek a jehel,“ doplňuje MUDr. Továrek. Výsledky provedených operací prokázaly, že laser je 10x přesnější než člověk.

 

„Špičková technologie není schopna nahradit zkušenou ruku operatéra, a proto jsme tým mikrochirurgů vybírali s náležitou péčí a účast na projektu přijali ti nejzkušenější“, dodává Petr Kocian.

DuoVize, tým chirurgů LenSx - prof. Rozsíval, Mudr. Továrek, prim. Kalandrová, prim. Piovarči

V týmu operatérů, který je česko-slovenský, se tak kromě lékařů DuoVize – prim. MUDr. Věry Kalandrové a MUDr. Lubomíra Továrka, objevují i jména předních českých oftalmologů jako jsou prof. MUDr. Pavel Rozsíval, CSc. a doc. MUDr. Jiří Pašta, CSc. Součástí týmu je i primář bratislavské kliniky NeoVízia prim. MUDr. Radovan Piovarči, který je tak prvním slovenským lékařem využívajícím k operaci šedého zákalu laser.

 

Na průběh první operace femtosekundovým laserem bez použití skalpelu se můžete podívat zde:

 

 


Online objednávka
Názory pacientů
Doporučeno pacienty
ISO Ověřená kvalita
Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode icovie