Pozor, změna adresy: Budějovická 778/3a, Praha 4 Pankrác

Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

O operaci šedého zákalu s redaktory českých médií
24.04.2012

O operaci šedého zákalu s redaktory českých médií

Operace šedého zákalu femtosekundovým laserem, která proběhla na Oční klinice DuoVize 4. 4. 2012 se setkala s velkým zájmem i redaktorů různých českých médií. Z několika zajímavých reportáží vybíráme...

Zajímavou reportáž v podobě fotoreportáže zařadilo na svůj portál Idnes.cz:

http://ona.idnes.cz/foto.aspx?c=A120413_093050_zdravi_pet

V sobotní příloze Lidových novin Relax redaktorka Hamplová rozebírala tema šedého zákalu a citovala doktora Továrka:

Uvažuji o operaci šedého zákalu, ale mám z ní strach. Slyšel jsem, že zákal musí „uzrát", aby se dal operovat.
Šedý zákal patří mezi celosvětově nejčastější příčiny zrakového postižení a může končit až slepotou. Naštěstí jej lze úspěšně odoperovat. Zakalená čočka se odstraní a na její místo se implantuje umělá nitrooční čočka. Vminulosti představovala operace šedého zákalu natolik rozsáhlý zásah do oka, že se odkládala až do pokročilého stadia postižení zraku. Dnes se operuje v okamžiku, kdy pacient dojde k závěru, že mu zrakové postižení komplikuje život - například když mu znesnadňuje řízení auta nebo třeb a jen vidí zamlženě.
Šedý zákal na rozdíl od krátkozrakosti nebo dalekozrakosti nelze korigovat brýlemi, ani se nedá léčit pomocí medikamentů. Jediným řešením je právě operativní výměna zakalené čočky za umělou. Běžně se operuje pomocí ultrazvuku a skalpelu, novinkou je operace pomocí laseru, který je přesnější a šetrnější. „Pomocí femtosekundového laseru můžeme rozmělnit jádro čočky, vytvořit hlavní a pomocný řez, provést kulatý otvor v předním pouzdře čočky a současně vyřešit astigmatismus s přesností, které chirurg nemůže dosáhnout," popisuje Lubomír Továrek z Oční kliniky DuoVize.
Po odsátí čočkových hmot následuje vložení nové umělé nitrooční čočky do pouzdra čočky původní. Nitrooční čočka může být buď standardní, nebo nadstandardní. Ta je řešením, pokud po operaci nechcete vůbec nosit brýle a vyřešit zároveň některou z refrakčních vad, například krátkozrakost. „Dokonalá přesnost femtosekundového laseru je výhodná především u nadstandardních čoček," dodává Továrek.
Celá operace trvá asi deset minut, z toho ošetření femtosekundovým laserem pouze necelou minutu. Po zákroku můžete odejít domů, pouze je vhodné dodržovat klidový režim. Standardní operace šedého zákalu ultrazvukem je hrazená zdravotními pojišťovnami, ale pokud máte zájem o použití nadstandardní čočky, musíte si připlatit, stejně tak za operaci laserem.

V Medical Tribune redaktor přímo vyzýval "zahoďte skalpely! Laser prosím." Byť je tato výzva nadnesená, vtipně vystihuje situaci, která může velmi brzy nastat. více zde:

http://www.tribune.cz/clanek/26388-zahodte-skalpely-laser-prosim

Ani tzv. ženské portály nezůstaly pozadu při informování svých čtenářek a návstěvnic. Za všechny můžeme jmenovat například portál zena-in.cz, který se problematice očních vad a onemocnění věnuje okrajově, přesto tato temata vždy patří k těm hodně čteným. O operaci šedého zákalu laserem napsali:

http://zena-in.cz/clanek/unikatni-operace-sedeho-zakalu-bez-skalpelu/kategorie/zdravi/rubrika/zdravi

 

 

DuoVize, LenSx tým

 


Online objednávka
Názory pacientů
Doporučeno pacienty
ISO Ověřená kvalita
Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode icovie