Pozor, změna adresy: Budějovická 778/3a, Praha 4 Pankrác

Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

Jak poznat oční vadu?
04.07.2012

Jak poznat oční vadu?

Věděli jste, že některou z očních vad trpí více než šedesát procent populace? Jaká oční vada vás může potkat a jak ji včas rozeznat?

 

 

KRÁTKOZRAKOST

Špatně rozeznáváme vzdálené předměty, citlivě vnímáme oslnění.

krátkozrakost

DALEKOZRAKOST

Obtížně zaostřujeme na blízko umístěné předměty. Slabšího stupně dalekozrakosti si vůbec nemusíme všimnout, protože se oko automaticky doostří (akomoduje). Permanentní akomodace oka nám však může už při stupni +0,5 dioptrie způsobit bolest hlavy, migrény, ospalost či nesoustředěnost.

Dalekozrakost

VETCHOZRAKOST (PRESBYIOPIE)

Po čtyřicátém roku života naše oční čočky začínají ztrácet pružnost, a tím i schopnost zaostřit na blízké předměty. Vetchozrakost se začně projevovat potřebou oddalovat předměty, na které hledíme. Nevidíme dobře na jemné ruční práce s obtížemi hledáme v mobilním telefonu.... V důsledku toho trpíme bolestí hlavy, pálením očí, nadměrným slzením nebo naopak pocitem písku v očích.

Presbyopie

ŠEDÝ ZÁKAL

Máme zamlžené a rozostřené vidění, hlavně při pozorování předmětů v dálce. Cítíme nepříjemné oslňování při silnějším slunečním světle nebo nočním řízení automibilu. Barvy na postiženém oku nejsou tak systé jako na druhém oku, lámou se, mají jinou intenzitu a odstín. Někdy se nám předměty při pohledu jedním okem jeví zdvojené až ztrojené.

Šedý zákal

ZELENÝ ZÁKAL (GLAUKOM)

Zpočátku o něm vůbec nevíme. Neprojevuje se žádnou bolestí ani ne působí jiné obtíže. Ztrácíme postupně periferní vidění, ale změny jsou velmi pomalé a ani si je neuvědůomujeme. Onemocnění bývá odhaleno náhodně při preventivním očním vyšetření. V případě, že již vnímáme změny v zorném poli, jedná se o velmi pokročilou fázi onemocnění s výrazně nižší pravděpodobností úspěšné léčby.

Zelený zákal

ODCHLÍPENÍ SÍTNICE

Pokud občas vidíme před okem temné nebo nepravidelné skvrny, "padající saze", světelné záblesky nebo nás trápí neostré vidění, může to bý počáteční příznak odchlípnutí sítnice. jak odchlipování pokračuje, všimneme si tmavé clony, která postupně zakrývá výhled. Bez včasné operace hrozí trvalá ztráta zraku.

Odchlípení sítnice

MAKULÁRNÍ DEGENERACE

Vnímáme náhlé pokřivení obrazu nebo nám najednou vypadne obraz uprostřed zorného pole. Může vést až k praktické slepotě. Při věkem podmíněné makulární degeneraci dochází k chorobným změnám na sítnici v místě nejostřejšího vidění.

Makulární degenerace

 


Online objednávka
Názory pacientů
Doporučeno pacienty
ISO Ověřená kvalita
Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode icovie