Pozor, změna adresy: Budějovická 778/3a, Praha 4 Pankrác

Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

11. říjen - Světový den zraku
11.10.2012

11. říjen - Světový den zraku

Světová zdravotnická organizace vyhlásila 11. října Světový den zraku. Zrak patří k nejdůležitějším smyslům člověka a jeho péče je v ČR na světové úrovni. Především v oblasti oční chirurgie se řadíme mehzi ty nejlepší. Co zlepšovat máme v prevenci, léčbě šilhání, tupozrakosti, ale i třeba také v léčbě sítnice.

Česká republika je na vrcholu žebříčku i v oblasti technického vybavení

Česká republika patří ke špičce také z hlediska přístrojového vybavení. „Příkladem toho jsou femtosekundové lasery pro operaci šedého zákalu. V ČR jsou v současnosti již 4 přístroje, přičemž ve Velké Británii to je stejný počet a například v Rakousku či Švédsku není zatím žádný. Laserové přístroje, které operují šedý zákal jsou přesnější a šetrnější. Oko je operováno přesným paprskem bez zásahu nože, operace je tak pro pacienta vysoce komfortní" vysvětluje MUDr. Lubomír Továrek, z pražské Oční kliniky DuoVize.

Femtosekundový laser LenSx

I přestože je oční chirurgie v ČR na vysoké úrovni, objevují se v posledních letech snahy o úspory, které by mohly vést k zásadnímu zhoršení kvality a dostupnosti péče. České zdravotní pojišťovny již dnes hradí za operaci šedého zákalu a další zákroky zásadně méně než je tomu v rozvinutých evropských zemích. I v této situaci se každoročně pokoušejí snižovat úhrady za operace.

Stavebním pilířem oční péče je péče poskytovaná v ambulancích. Nejobvyklejším důvodem návštěv jsou problémy spojené s očními vadami jako je krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismus, zánětlivá onemocnění a v pozdějším věku choroby sítnice.


Na co upozorňuje Den zraku

Hlavním cílem Světového dne zraku je přimět paciety k zamyšlení, aby nepodceňovali prevenci. Je nutné navštívit lékaře včas, dokud je možné onemocnění úspěšně léčit nebo jeho rozvoj zastavit.

 

Tiskovou zprávu ke Světovému dni zraku naleznete zde.

 

 

 


Online objednávka
Názory pacientů
Doporučeno pacienty
ISO Ověřená kvalita
Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode icovie