Pozor, změna adresy: Budějovická 778/3a, Praha 4 Pankrác

Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

Kvalitní nitrooční čočky při operaci pro každého
17.10.2012

Kvalitní nitrooční čočky při operaci pro každého

Minulý týden média opakovaně informovala o snaze VZP šetřit na nitroočních čočkách používaných při operaci šedého zákalu. Postupy a číselníky vydávané VZP přebírají i ostatní pojišťovny a zhoršení péče tak hrozí všem pacientům. Pacienti pražské Oční kliniky DuoVize se však obávat nemusí. Oční klinika DuoVize nikdy méně kvalitní čočky nepoužívala a používá výhradně nejkvalitnější implantáty předních světových výrobců.

MUDr. Lubomír Továrek

S rozhodnutím VZP samozřejmě nesouhlasíme, jedná se o návrat o 15 let zpět, na naší Oční klinice DuoVize dostanou pacienti, stejně jako doposud, jen kvalitní oční čočky značky AcrySof, Carl Zeiss, Oculentis nebo švýcarské Staar Surgical. Ke snížení standardu péče o pacienty u nás tedy nedojde, nechceme riskovat jejich zdravím. Je to šetření na špatném místě," říká šéfchirurg kliniky MUDr. Lubomír Továrek.

Postup VZP nahrává opakování situace s tzv. PIP prsními implantáty, ale tentokráte v očním lékařství. I PIP implantáty měly všechny potřebné doklady a certifikáty. Důvodem, proč se tak často využívaly byla jejich nízká cena. Stejně tak i čočky indických a dalších výrobců se vyznačují nízkou cenou, která je méně než čtvrtinová oproti čočkám renomovaných výrobců.

 

Pacienti se musí zajímat

Pacienti, kteří se chystají na operaci šedého zákalu, by se měli důkladně informovat o tom, jakou čočku do oka dostanou. Mohou tím předejít velkým problémům.

prim. Lucie Valešová„Všem pacientům, kteří budou absolvovat operaci šedého zákalu, doporučuji, aby se informovali o původu a výrobci nitroočních čoček, které jim budou implantovány. Opakovaně jsem se ve své praxi setkala s pacienty, kteří se na nás obrátili s problémy při vidění po zákroku na jiných pracovištích. Bohužel byly tyto problémy nezřídka způsobeny levnými čočkami" dodává primářka Oční kliniky DuoVize MUDr. Lucie Valešová.

Levné nitrooční čočky jsou vyráběny z méně kvalitních materiálů, které jsou mnohdy velmi měkké a v důsledku tohoto nedrží správnou polohu v oku nebo se mohou při implantaci snadno poškodit. Dále pak tyto čočky mají vyšší výskyt druhotného šedého zákalu nebo u nich dochází ke zvápenatění. Všechny popsané problémy zhoršují vidění a mnohdy je jediným řešením reoperace a odstranění implantátu z oka.

Jako potvrzení, že pacienti DuoVize dostanou vždy kvalitní nitrooční čočku jsou originální certifikáty s typem, výrobním číslem a dalšími údaji, který každý pacient dostane. Originální štítky s názvem a výrobním číslem jsou pak i součástí operačního protokolu, který obdrží pacient a jeho ošetřující lékař.

Oční klinika DuoVize

Oční klinika DuoVize poskytuje specializovanou oční péči zaměřenou na operace šedého zákalu, operace dioptrických vad laserovými i nelaserovými metodami, léčbu chorob sítnice, léčbu keratokonu a na nadstandardní ambulantní oční péči. Tým DuoVize tvoří vyškolení specialisté s dlouholetou praxí. Oční klinika DuoVize jako první provedla v dubnu 2012 komplexní laserem asistovanou robotickou operaci šedého zákalu pomocí femtosekundového laseru LenSx. Šéfchirurgem kliniky je MUDr. Lubomír Továrek, který provedl více než 20 tisíc nitroočních operací a patří mezi nejvíce operující chirurgy v ČR.

 


Online objednávka
Názory pacientů
Doporučeno pacienty
ISO Ověřená kvalita
Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode icovie