Pozor, změna adresy: Budějovická 778/3a, Praha 4 Pankrác

Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

Sjezdař Miller lituje odložené operace očí
19.02.2014

Sjezdař Miller lituje odložené operace očí

„Měl jsem jít na operaci očí ještě před Soči,“ konstatuje zklamaný pětinásobný olympijský medailista ve sjezdovém lyžování, Američan Bode Miller. Na ZOH v Soči skončil kvůli špatnému zraku na osmém místě.

„Chystal jsem se na laserovou operaci, ale měl jsem tak nabitý program, že jsem si na zákrok nenašel čas. Jsem za to na sebe naštvaný, protože vidění je pro mě klíčové,“ prozradil na sebe Miller. Připustil, že dokonalý zrak po laserové operaci mu mohl zajistit medaili. Šestatřicetiletý sjezdový veterán známý svou riskantní jízdou se tak musel spokojit v nedělním závodě až s osmým místem. 

„Na svazích bývá vysoká intenzita slunečního světla. Lyžaři s nedostatečně zkorigovanými dioptriemi trpí světloplachostí. Podrážděné oči pak reagují slzením a únavou. Navíc bez brýlí či s nevhodnou  korekcí dioptrií hůře vidí překážky na svahu či orientační body. Trpí rozmazaným viděním a v ostrém světle nevidí detaily terénu. Sněhové bubny jim splývají do jednolitého bílého povrchu. Pak už je jen krátká cesta k úrazu,“ varuje primářka Oční kliniky DuoVize, MUDr. Lucie Valešová.

„Nedostatečně zkorigovaný zrak způsobuje nejen nepříjemné pády a zranění, ale i horší výkonnost. Každý lyžař ví, že při špatné viditelnosti nevidí detaily pod nohama. Když mu lyže vklouzne do díry ve sněhu, přinejmenším ho to rozhodí,“ dodává reprezentant Slovenské republiky ve ski crossu, Tomáš Bartalsky, který podstoupil v bratislavské NeoVízii laserovou operaci NeoLASIK HD®.

"Problémy při sportu jsou jednou z hlavních príčin, proč nás naši pacienti vyhledávají. Naštěstí máme dnes k dispozici bezpečné a spolehlivé zákroky, které zabezpečují vysokou kvalitu vidění,“ vysvětluje primářka Oční kliniky DuoVize, MUDr. Lucie Valešová. Pro mladší sportovce je vhodný moderní laserový způsob odstranění dioptrií pomocí femtosekundového laseru, NeoLASIK HD® a NeoSMILE 3D®.


Online objednávka
Názory pacientů
Doporučeno pacienty
ISO Ověřená kvalita
Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode icovie