Pozor, změna adresy: Budějovická 778/3a, Praha 4 Pankrác

Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

Vzpomínka na MUDr. Josefa Hycla
23.02.2014

Vzpomínka na MUDr. Josefa Hycla

Na neděli 23.února připadá smutné výročí. Před třemi lety zemřel přední český oční mikrochirurg a lékař Oční kliniky DuoVize, MUDr. Josef Hycl, CSc.

MUDr. Josef Hycl se vždy snažil o inovace a pokrok. Pro pacienty, kteří pro něj byli vždy na prvním místě, chtěl jen to nejlepší. Tento jeho odkaz žije v DuoVizi dodnes a snažíme se ho dále rozvíjet. 

„Spolupráce s doktorem Hyclem byla úžasná a stále je velmi motivující. Díky tomu se nám daří úspěšně rozšiřovat nejen DuoVizi, ale také oční kliniky NeoVize v Brně a NeoVízia v Bratislavě“ vzpomíná ředitel Oční kliniky DuoVize, Petr Kocian.  

Z pracovních úspěchů MUDr. Josefa Hycla čerpají motivaci všichni naši zaměstnanci. Josef Hycl jako první český lékař provedl korekci zraku pomocí femtosekundového laseru (2006). Jako první v České republice také operoval dioptrické vady u dětských pacientů - nejprve laserovou metodou LASIK (2006), později pomocí femtosekundového laseru metodou NeoLASIK HD (2009).

MUDr. Hycl se nevěnoval jen laserovým zákrokům, ale zabýval se i mikrochirurgickou léčbou šedého zákalu, chirurgickou léčbou glaukomu a rohovkových onemocnění. Výsledkem jeho práce je více než 20 tisíc očních operací.

Své bohaté zkušenosti předával MUDr. Hycl nejen kolegům v DuoVizi, ale i dalším lékařům a studentům medicíny. Byl odborným asistentem Oční kliniky 1. LF UK Praha, publikoval odborné texty a současně přednášel na významných domácích i zahraničních kongresech a symposiích. Byl rovněž spoluzakladatelem Oční kliniky NeoVize v Brně a Oční kliniky NeoVízia v Bratislavě.

Přínos MUDr. Hycla pro českou i zahraniční oftalmologii je zcela ojedinělý. Během své praxe pomohl tisícům pacientů k lepšímu zraku a zároveň povzbuzoval všechny své kolegy k lepším výkonům.

Děkujeme, kolektiv Oční kliniky DuoVize.   


Online objednávka
Názory pacientů
Doporučeno pacienty
ISO Ověřená kvalita
Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode icovie