Pozor, změna adresy: Budějovická 778/3a, Praha 4 Pankrác

Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

MUDr. Lucie Valešová zářila v diskusním duelu na Mezinárodním kongrese České společnosti refrakční a kataraktové chirurgie v Ostravě
28.05.2014

MUDr. Lucie Valešová zářila v diskusním duelu na Mezinárodním kongrese České společnosti refrakční a kataraktové chirurgie v Ostravě

Týmy Oční kliniky DuoVize, Oční kliniky NeoVize a Očnej kliniky Bratislava se zúčastnily 12. Mezinárodního kongresu České společnosti refrakční a kataraktové chirurgie (ČSRKCH) ve dnech 23.-24.května 2014, který se konal v Ostravě.

Od česko-slovenského týmu složeného z lékařů, optometristů a zdravotních sester kolegové slyšeli celkem 20 přednášek, které se setkaly s velkým ohlasem mezi zúčastněnými.

MUdr. Lucie Valešová

S velkým zájmem byl sledován názorový duel na téma Mydriasa před refrakční operací, tedy diskuse o nutnosti předoperačního vyšetření s rozkapáním oka, mezi MUDr. Richardem Havránkem a primářkou Oční kliniky DuoVize MUDr. Lucií Valešovou. Díky výborné argumentaci MUDr. Valešové se shodlo celkem  88% přítomných očních lékařů na tom, že vyšetření v mydriase musí být součástí každého předoperačního očního vyšetření. Jedná se o vyšetření, behěm kterého po aplikaci speciálních očních kapek dojde k rozšíření zornice a skrze ni pak může lékař oko podrobně vyšetřit. Po rozkapání se oko vrátí do normálního stavu přibližně za 24 hodin. Proto není vhodné provádět vstupní vyšetření i operaci v jeden den.

 

Primářka Oční kliniky Neovize MUDr. Věra Kalandrová prezentovala své zkušenosti s imlantací předněkomorových a zadněkomorových fakických nitroočních čoček.  

Velký úspěch měly také přednášky našich sestřiček, které jednoznačně patřily mezi nejlepší po stránce obsahové i formální. Naše zdravotní sestry se věnovaly tématům laserových operací, diagnostice sítnicových onemocnění či vyšetření OCT. 


Online objednávka
Názory pacientů
Doporučeno pacienty
ISO Ověřená kvalita
Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode icovie