Pozor, změna adresy: Budějovická 778/3a, Praha 4 Pankrác

Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

DuoVize opět přináší novou světovou metodu Raindrop, která odstraní brýle na čtení
09.06.2014

DuoVize opět přináší novou světovou metodu Raindrop, která odstraní brýle na čtení

"Je to úžasný pocit pracovat s metodou, která dokáže zlepšit život pacientům a dát jim novou svobodu vykonávat svoji práci bez omezení. Raindrop je určen lidem, kteří skutečně špatně vidí a tento hendikep je negativně ovlivňuje v profesionálním i v soukromém životě,“ prozrazuje John Kilcoyne, prezident kalifornské společnosti Revision Optics, která vyvinula unikátní implantát na odstranění brýlí na čtení. V pondělí 2. června 2014 se jeho tým zúčastnil prvních zákroků v Praze, v DuoVizi. Po Holandsku, Německu a Velké Británii jsme se tak stali další evropskou zemí, která nabízí řešení na odstranění presbyopie – věkem podmíněného stavu, při kterém lidé ve věku 45 + potřebují brýle na čtení.

Malý zázrak pro lidi ve věku 45+

„Raindrop jsme vytvořili pro aktivní lidi, kteří v životě potřebují svobodu. Brýle na čtení většina lidem po čtyřicítce znepříjemňují život. Stačí, že na pracovní cestě musíte přespat v novém hotelu a ve sprše objevíte šampón a sprchový gel ve stejných lahvičkách. Presbyopik je bez brýlí nerozpozná. Je úžasné sledovat reakce pacientů po zákroku. Jsou doslova v pozitivním šoku. Hovoří o malém zázraku. Ráno ještě bez brýlí nebyli schopni přečíst v novinách ani titulky, po operaci opět vidí na blízko jako kdysi. Výsledky jsou skutečně nad očekávání,“ prozrazuje prezident kalifornské společnosti Revision Optics John Kilcoyne, který spolu se svým mezinárodním týmem asistoval primářce a mikrochirurgičce MUDr. Lucii Valešové během prvních operací.

Presbyopie znepříjemňuje život stejně jako vysoký krevní tlak

Na oftalmologických kongresech zazněla nedávno zajímavá zpráva – presbyopie ovlivňuje kvalitu života stejně negativně jako vysoký krevní tlak. Čerstvých čtyřicátníků trápí nespokojenost s vlastním vzhledem. Mají obavy, že „stařecké“ brýle na čtení upozorňují na jejich věk. Navíc si nemohou zvyknout na novou „závislost“ na brýlích. Když na ně zapomenou, jednoduše nevidí. Jsme hrdi na eleganci celého procesu. My vyrobíme mini implantát, matka příroda zařídí zbytek. Raindrop je pro lidské oko tak přirozený, že ho okamžitě přijme jako vlastní součást,“ doplňuje ředitel Revision Optics pro region EMEA, Nicolas Parriaux.

Příběh každého člověka s presbyopií je podle něho něčím výjimečný. „Vzpomínám si na Angličana – presbyopa, který pracoval jako vedoucí na stavbě. Každé ráno začínal poradou, nejdříve musel zkontrolovat papíry. Nasadil si brýle, přečetl poznámky, složil je, dal pokyny kolegům a tak dokola. V Anglii začal platiti zákon, na základě kterého musí každý pracovník na stavbě nosit ochranné brýle. Zákon se už nezajímá o to, zda zaměstnanec nosí i brýle na čtení, které musí neustále skládat. Pro zmíněného stavbyvedoucího byla metoda Raindrop doslova vykoupím,“ dodává Nicolas.

Prvenství v této metodě si dodnes drží Austrálie, Japonsko a Singapur. „V Asii je metoda velmi žádaná. Asiati jsou zvyklí číst úplně na blízko, držet dokumenty, noviny nebo knihy úplně pod nosem. Právě proto je presbyopia na tomto kontinentě tak rozšířená.“

Raindropem žije celý tým Duovize 

 „Záleží nám na tom, abychom mohli každému pacientovi nabídnout dokonalé a šetrné  řešení jeho problému. U pacientů okolo 45. roku života jsme neměli mnoho možností. Na odstranění dioptrií femtosekundovým laserem už brýle na čtení vhodné nebyli, na implantaci multifokální čočky metodou PRELEX si ještě museli počkat. Metoda Raindrop dokáže pomoct právě této skupině,“ reaguje primářka Oční kliniky DuoVize MUDr. Lucie Valešová. 


Online objednávka
Názory pacientů
Doporučeno pacienty
ISO Ověřená kvalita
Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode icovie