Pozor, změna adresy: Budějovická 778/3a, Praha 4 Pankrác

Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

Iveta Bandriová (25): „Za brýle a čočky bych dala víc peněz než za operaci.“
07.07.2014

Iveta Bandriová (25):  „Za brýle a čočky bych dala víc peněz než za operaci.“

„S novýma očima mě nejvíc překvapilo, že jsem dobře viděla už pár hodin po zákroku,“ prozrazuje Iveta na týdenní kontrole na klinice. „Z operace jsem měla trochu strach, zda to nebude nepříjemný, ale na sále jsem zjistila, že moje obavy byly zcela zbytečné.  Zákrok NeoLASIK HD® byl bezbolestný, takřka jsem nic necítila. Trval asi 20 minut, které mě připadaly jako 5. Paní doktorka Mikšovská byla velmi příjemná a trpělivá. Během operace říkala, co se teď zrovna děje a co bude následovat. Tyto informace mi dodávaly klid a já cítila ve světě světel jako návštěvník vesmíru.“

Nákladné brýle a čočky

Iveta pocítila zhoršení zraku ve 12 letech. První dva roky nosila brýle jen na televizi a tabuli, později, už byla nucena brýle nosit pořád. Postupem času si na ně zvykla. „Brýle jsem jako mindrák nebrala, v dnešní době současný trh nabízí velký výběr obroučků, které mohou slušet každému. Ale celodenní nošení je často nepohodlné. Musela jsem je pořád leštit, v létě jsem nemohla nosit sluneční brýle, klouzaly po nose a při tělocviku jsem se bála, aby se do nich někdo netrefil míčem. Ve dvaceti jsem se rozhodla nosit kontaktní čočky. Byly pro mě šikovná, no dost nákladná věcička. Navíc,  24 hodin jsem je mít nemohla,“ popisuje Iveta.

Hlavním důvodem Ivetina rozhodnutí podstoupit laserovou operaci byly finance.  „Za celý život bych dala mnohem víc peněz za brýle a čočky než za operaci. Taky kvůli pohodlí, v brýlích i v čočkách to není ono. A hlavně.. chtěla jsem dobře vidět,“ s úsměvem podotýká Iveta.   

Rok po operaci

„Je paráda když, se vrátím domů z procházky se psem, nebo z posilovny a nemusím si sundávat čočky, měnit roztok a leštit brýle. Uplynul rok, co jsem podstoupila operaci a pořád si často říkám, jak je nádherné dobře vidět. Jsem moc ráda, že mi to moderní medicína umožnila. Svět je najednou mnohem detailnější. Každý ráno cestou na vlak si ten pohled vychutnávám - na stromy, na nadpisy, na domy. Mám pocit, jako kdybych viděla lépe než kdy předtím, protože podle mého, dioptrie v brýlích ani v kontaktních čočkách nejsou nikdy ušité 100% na míru,“ říká Iveta.


Online objednávka
Názory pacientů
Doporučeno pacienty
ISO Ověřená kvalita
Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode icovie