Pozor, změna adresy: Budějovická 778/3a, Praha 4 Pankrác

Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

Varování před laserovou metodou No Touch/Non Touch
24.07.2014

Varování před laserovou metodou No Touch/Non Touch

Na slevových serverech se v poslední době objevila nabídka na laserové operace očí metodou Non Touch. Důrazně varujeme všechny, kteří zvažují využít tuto nabídku, protože jim s velkou pravděpodobností hrozí nepřesná korekce jejich vady.

 

Nepřesná korekce dioptrií

Proč není Non Touch PRK metodou volby žádného seriózního pracoviště? Tzv. Non Touch patří mezi povrchové laserové metody. Tyto metody jsou nejstaršími laserovými metodami, které se provádějí již více než 20 let. Vývoj ukázal, že jsou vhodné jen pro pacienty s nižšími vadami (do cca -4 dioptrií) a celosvětově se jich provádí jen cca 20% ze všech operací. 80% oční laserových operací probíhá podpovrchovými metodami, zejména s využitím femtosekundového laseru (femtolasik).

Na rozdíl od běžného PRK, při kterém je epitel (povrchová vrstva rohovky) odstraněn pomocí alkoholu, u metody Non Touch je tato vrstva "odlaserována". Přestože na první pohled toto vypadá moderněji a přesněji, opak je pravdou.

Tloušťka epitelu je u každého člověka jiná a i na jednom oku je v jeho různých místech rozdílná. Taktéž i jeho změření je velmi složité. Laser však odstraňuje na celém oku stejnou tloušťku, která je cca 50 mikrometrů, což je standardně udávaná průměrná tloušťka epitelu. V důsledku tohoto dochází k nepřesné korekci původní vady. Většinou se bohužel jedná o překorigování (tj. z krátkozrakého pacienta se stane dalekozraký), které se obtížně odstraňuje. Z tohoto plyne, že je vhodnější PRK než Non Touch.

 

Bolestivost

Všechny povrchové metody mají velmi bolestivý průběh hojení a je nutné počítat se 48-62 hodinovým klidovým režimem v tmavé místnosti. Pacienti zpravidla užívají i léky tišící bolest.

V ČR byla pracoviště, která tuto metodu prováděla, ale po zkušenostech s výsledky její používání ukončila.   

Upozornění na další rizika povrchových metod:

 

.

 


Online objednávka
Názory pacientů
Doporučeno pacienty
ISO Ověřená kvalita
Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode icovie