Pozor, změna adresy: Budějovická 778/3a, Praha 4 Pankrác

Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

Tisková konference: Nové operační metody v očním lékařství
26.09.2014

Tisková konference: Nové operační metody v očním lékařství

Oční klinika DuoVize přináší zcela nový standard pro operace dioptrických (refrakčních) vad. Lékaři díky světovému vývoji operačních technologií mohou poskytovat pacientům nejdostupnější metodiky v očním lékařství. Odborní lékaři se proto nyní specializovali na femtosekundový laser VisuMax od firmy Carl Zeiss, který zajišťuje bezpečnou a šetrnou péči nejvyšší úrovně. Novinkou je posun k pohodlí, přesnosti a šetrnosti zákroku bez použití ostrých operačních nástrojů.

 Raindrop - nový mikroimplantát odstraní potíže s viděním nablízko

Nejčastější oční laserové operace dioptrických (refrakčních) vad zaznamenaly šetrnější průběh a znatelnější výsledky. Další jedinečná metoda s názvem Raindrop dokáže vyřešit vetchozrakost.

Raindrop

Nejmodernější metodika oftalmologie s názvem Raindrop odstraní vetchozrakost (presbyopii). Hydrogelový rohovkový mikroimplantát se voperuje přímo do rohovky, pod takzvaný flap vytvořený speciálním femtosekundovým laserem. Jemně a šetrně mění zakřivení rohovky, čímž zajišťuje kvalitní vidění na blízko i na střední vzdálenost – bez brýlí na čtení. Mikroimplantát se vkládá pouze do jednoho, nedominantního oka.

„Často nás vyhledávají pacienti po 45. roce, kteří žijí aktivním životem a brýle na čtení je limitují. Pro další jsou brýle na čtení symbolem stáří. Ještě nedávno jsme jim však nedokázali pomoci,“ přiznává primářka pražské kliniky DuoVize Lucie Valešová, která světovou metodu v České republice operuje jako jediná.

 

NeoSMILe 3D odstraní dioptrie s doposud největší přesností

Lidé s dioptrickými vadami často podstupují laserové operace s obavami, světové metodiky však přinášejí výborné výsledky bez narušení celistvosti povrchu rohovky. U operací střední a vyšší krátkozrakosti nově laser odstraní dioptrie přímo v rohovce bez toho, aby musel chirurg na povrchu oka vytvořit lamelu (neboli flap). „Nový přístroj během zákroku nenaruší pevnost ani stabilitu rohovky, její povrch zůstane celistvý,” pochvaluje si inovativní kroky primářka Lucie Valešová. Metoda s názvem NeoSMILE 3D® navíc zabraňuje pravděpodobnosti návratu části dioptrie po operaci.

Díky nové metodě lékaři na brněnské i pražské klinice vyvinuli nový operační nástroj. Pro účely metodiky NeoSmile 3D® se snažili vyvinout speciální pinzetu, která zefektivní jejich práci a zaručí šetrný průběh zákroku. „Dosavadní operační nástroje nám nevyhovovaly, pinzeta se musí dostat velmi opatrně pod miniaturní otvor v rohovce ve tvaru úsměvu. Podle zkušeností jsme navrhli pinzetu, která nám to pohodlně umožní,“ vysvětluje primářka Valešová. Titanová pinzeta s názvem NeoVize Smile je nově k dispozici pro oční chirurgii v celém světě, do svého sortimentu chirurgických nástrojů ji převzala anglická firma Duckworth & Kent s padesátiletou tradicí na trhu.

 NeoSMILE 3D

Aplikace TEST ZRAKU – samovyšetření pro včasnou prevenci

Snažíme se poskytovat individuální péči a uvědomujeme si důležitost zdravého zraku jedince, snaží se klást důraz na prevenci a včasnou diagnostiku. Navrhli jsme  první mobilní aplikaci v České republice pro samovyšetření zraku, a tok volnému využití široké veřejnosti. Ta umožní pomocí smartphonů základní vyšetření zraku ještě před návštěvou lékaře. Lidé si mohou vyzkoušet ostrost zraku, barvocit, astigmatismus i přítomnost zeleného zákalu. Aplikace TEST ZRAKU je zdarma ke stažení na AppStore a GooglePlay. 

Test zraku

Tisková konference: Nové operační metody v očním lékařstvíTisková konference: Nové operační metody v očním lékařstvíTisková konference: Nové operační metody v očním lékařstvíTisková konference: Nové operační metody v očním lékařstvíTisková konference: Nové operační metody v očním lékařstvíTisková konference: Nové operační metody v očním lékařstvíTisková konference: Nové operační metody v očním lékařstvíTisková konference: Nové operační metody v očním lékařstvíTisková konference: Nové operační metody v očním lékařstvíTisková konference: Nové operační metody v očním lékařství

Online objednávka
Názory pacientů
Doporučeno pacienty
ISO Ověřená kvalita
Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode icovie