Pozor, změna adresy: Budějovická 778/3a, Praha 4 Pankrác

Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

Světový den zraku 9. 10. 2014: Kdy jste si naposledy nechali důkladně vyšetřit zrak?
09.10.2014

Světový den zraku 9. 10. 2014:  Kdy jste si naposledy nechali důkladně vyšetřit zrak?

Každý rok připadá Světový den zraku na druhý čtvrtek v říjnu. Úkolem letošního 9. října je připomínat důležitost preventivního vyšetření. Podle statistik navštěvuje pravidelně očního lékaře méně než třetina obyvatel ČR, 30% žen a 25% mužů. 

V DuoVizi dnes slavíme Světový den zraku a máme pro vás mnoho dárků! Objednejte se během dnešního dne na vstupní vyšetření před operací očí, zaplatíte JEN PŮLKU. Termín vyšetření si vyberte kdykoliv do konce roku.

Světový den zraku 2014

Nejčastějšími zrakovými vadami jsou krátkozrakost, dalekozrakost a astigmatismus, které je dnes možné díky moderním technologiím ve většině případů úplně odstranit. U většiny vad zraku je přitom čas velmi důležitý faktor, pokud se vada neodhalí v raném stádiu, může být už pozdě.

 

Pro zdraví očí jsou nezbytné preventivní kontroly už od dětství

Pacienti bohužel stále podceňují preventivní prohlídky a pravidelné kontroly u oftalmologů. Zvláště děti jsou ohroženy tupozrakostí, která má za následek zásadní zhoršení vidění jednoho z očí. Paradoxní je, že tato vada je v dětství relativně snadno řešitelná pomocí speciálních cvičení a tréninku tupozrakého oka. Nezbytné je ale podchycení onemocnění ideálně ve věku do 4 let. Preventivní vyšetření zraku dětí je samozřejmě závislé na aktivitě jejich rodičů. ČR trpí nedostatkem kapacit specializovaných pracovišť zaměřených na léčbu tupozrakosti a šilhání.

Pacientům v Česku se dostává světových metod v očních operacích

Oční operace dioptrických vad zažívají technologický pokrok. „Zvýšený zájem přichází také ze strany pacientů, jen v České republice bylo dosud odoperováno přibližně 200 000 lidí,“ upozorňuje primářka pražské oční kliniky MUDr. Lucie Valešová.

 

 Světový den zraku 2014


Online objednávka
Názory pacientů
Doporučeno pacienty
ISO Ověřená kvalita
Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode icovie