Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

Zatmění slunce 20.března 2015
19.03.2015

Zatmění slunce 20.března 2015

V pátek 20.března nastane částečné zatmění slunce. Půjde o největší zatmění viditelné na území České republiky za období 2011 až 2026. Při maximální fázi bude měsíc těsně před 11. hodinou dopolední zakrývat až 73% slunce.

Při pozorování tohoto jedinečného úkazu nezapomeňte chránit svůj zrak!

Každý pohled do ostrého světla způsobuje krátkodobé oslepení. Při delším pohledu do slunce dochází v oku k nezvratným změnám. V žádném případě se do slunce nedívejte cíleně a dlouhodobě. Stejně škodlivý je pro zrak také pohled do slunce přes objektiv fotoaparátu či kamery - zde je riziko ještě větší, protože se přes objektiv vydržíte do slunce dívat déle, aniž by jste vnímali riziko.

Na pozorování zatmění slunce existují speciální fóliové brýle, známé jako Eclipse Glasses nebo Solar Eclipse Glasses. Jsou vyrobeny buď ze speciální tmavé plastové fólie nebo z lesklé pokovované fólie. Podobně jako třeba svářečské brýle poskytují očím dostatečnou ochranu při pozorování zatmění.

Přejeme Vám krásný zážitek při pozorování :-) 


Online objednávka
Názory pacientů
Doporučeno pacienty
ISO Ověřená kvalita
Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode icovie