Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

O čem vlastně je kongres ESCRS?
04.10.2018

O čem vlastně je kongres ESCRS?

Rádi bychom se ještě jednou, a trochu podrobněji, vrátili ke kongresu ESCRS (Evropský kongres kataraktové a refrakční chirurgie), který se letos konal od 22. - 26. 9. 2018 ve Vídni.

Kongres se nesl v duchu vylepšování diagnostických přístrojů a operačních metod. „V refrakční a kataraktové chirurgii je stále největším hitem femtosekundový laser, který v DuoVizi používáme již dlouhá léta. Vylepšují se stále energetická nastavení a kvalita řezu,“ uvádí primářka DuoVize, MUDr. Lucie Valešová. Naši lékaři absolvovali na kongresu takzvané wet laby (tréningové operace na modelech očí) s dalšími femtosekundovými lasery.

Účastnili se také školení o přístrojích měřících parametry rohovky a měřících množství a kvalitu lidských slz. S některými technologiemi, které provádějí toto měření, pracují naši lékaři dlouhodobě, jiné pro ně byly novinkou. 

Lékařky DuoVize měly na kongresu aktivní příspěvky

MUDr. Lucie Valešová, primářka kliniky s příspěvkem o biomechanickém měření rohovky,

MUDr. Jana Mikšovská s příspěvkem o fakických čočkách (čočky, které se vkládají do oka a přikládají se k lidské čočce u mladých lidí s vysokou dioptrickou vadou – když laser není vhodný),

MUDr. Eva Jerhotová s příspěvkem o léčbě suchých očí přípravkem Ikervis, který je v ČR na trhu relativně krátce a první zkušenosti ukazují velmi nadějnou léčebnou metodu,

MUDr. Kateřina Pulchartová s příspěvkem o léčbě šedého zákalu s výměnou lidské čočky za umělou trifokální, která umožňuje vidění do více vzdáleností bez brýlí a o řešení různých pooperačních stavů.

Každoročně na ESCRS kongresu mají naši lékaři možnost porovnávat své léčebné metody s metodami prováděnými v jiných zemích a vychází z tohoto hodnocení velmi dobře. Naše klinika léčí na nejvyšší světové úrovni – jak co se týče přístrojů, léčebných metod, tak i vzdělání našich lékařů.

 


Online objednávka
Názory pacientů
Doporučeno pacienty
ISO Ověřená kvalita
Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode icovie