Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

Pro koho je laserová operace vhodná?

Jsem vhodným kandidátem na laserový nebo nelaserový zákrok?

Nosíte brýle nebo kontaktní čočky? Nemáte jiné závažné oční ani celkové onemocnění?

Pak je téměř jisté, že vám pomůžeme.

Na Oční klinice DuoVize umíme pomoci 9 z 10 pacientů s dioptrickou vadou.

Pamatujte - věk ani stabilita vady nejsou rozhodující podmínkou. Umíme operovat i pacienty mladší 18 let a pacienty s narůstající vadou.

 

Je pro mne lepší laserový nebo nelaserový zákrok?

Umíme operovat jakýkoliv počet dioptrií.

Pro oči s vadou -0,25 až cca -10 dioptrií a pro oči od +0,5 do cca +5,0 dioptrií většinou volíme laserový zákrok.

Pro oči s vadou nad -10 dioptrií (krátkozrakost) či nad +5 (dalekozrakost) dioptrií většinou dáváme přednost nelaserovému zákroku s implantací fakické čočky nebo RLE s implantací nitrooční čočky.
Další podrobnější informace naleznete zde.

 

Léčíte také astigmatismus?

Ano, léčíme.

Astigmatismus je v určité míře přítomen u více než 70 % našich pacientů. Jeho podstatou je různé zakřivení optických ploch oka v různých rovinách. 

Astigmatismus se většinou napravujeme laserovým zákrokem. V některých případech, zejména u lidí starších 40 let věku, je pro léčbu astigmatismu vhodnější nelaserový zákrok.

V předpisu vašich brýlí se astigmatismus označuje zkratkou cyl a jeho osa (zkratka ax) se vyjadřuje v úhlových stupních - např.:  -1,5 cyl ax 145 st.

 

Musím počkat, až bude má vada stabilní?

Pokud jste neměli před půl rokem žádné dioptrie a nyní máte -0,5 dpt, doporučujeme počkat.

V ostatních případech je čekání zbytečné. Pokud podstoupíte laserové zákroky NeoLASIK HD®, obdržíte v ceně zákroku doživotní záruku bezplatného poskytnutí laserové péče.

V Oční klinice DuoVize máte jistotu, že bude-li kdykoliv v průběhu vašeho života nutné v důsledku dalšího zhoršení vady doladit dioptrický stav vašich očí dalším laserovým zákrokem, poskytneme tento zákrok zdarma na vlastní náklady.

 

Je vhodné čekat se zákrokem až na dobu 'po dětech'?

Čekání je zbytečné. Užívejte si zrakovou svobodu a nezávislost již dnes.

V průběhu těhotenství a kojení se vada zhorší asi u 20 % pacientek. U 80 % žen zůstává stabilní.

Bojíte se, že patříte do 20 % těch, kterým se vada zhorší? Nevadí, máme pro vás řešení. Pokud podstoupíte laserovÝ zákrok NeoLASIK HD®, obdržíte v ceně zákroku doživotní záruku bezplatného poskytnutí laserové péče.

V Oční klinice DuoVize máte jistotu, že bude-li kdykoliv v průběhu vašeho života nutné v důsledku dalšího zhoršení vady doladit dioptrický stav vašich očí dalším laserovým zákrokem, poskytneme tento zákrok zdarma na vlastní náklady.

 

Mám jedno oko tupozraké, mohu podstoupit zákrok? 

Ano, velmi pravděpodobně můžete - umíme zlepšit zrak 8 z 10 pacientů s tupozrakostí.

Tupozrakost neboli amblyopie je nedokonalý vývoj sítnice a nadřazených mozkových center, která zpracovávají obraz. Vývoj končí kolem osmého roku věku a později se již nedá ovlivnit.

Ovlivnit ale lze dioptrickou vadu, která je téměř vždy s tupozrakostí spojena. Tupozraké oko sice nikdy nebude vidět tak dobře jako vaše druhé oko. Jeho vidění se ale může zlepšit až o několik řádků vyšetřovacích optotypů bez použití brýlí.

U tupozrakosti spojené se silnou dalekozrakostí (nad +5 dioptrií) je často lepším řešením nelaserová operace.

Je mi méně než 18, mohu podstoupit zákrok?

Ano, můžete, zákroky běžně provádíme i u lidí mladších 18 let. 

Dříve, když byly k dispozici pouze méně dokonalé laserové metody typu PRK, lékaři doporučovali vyčkat 18. roku věku.  Důvodem bylo obtížné a rizikové opakování starších typů zákroků v případě, že došlo k dalšímu zhoršení vady.

Dnes je situace jiná. Technika provedení nejmodernějších laserových zákroků typu NeoLASIK HD® vytváří přiznivé podmínky pro jednoduché a pro pacienta nezatěžující doplňkové zákroky.

Pokud podstoupíte laserový zákrok NeoLASIK HD®, obdržíte v ceně zákroku doživotní záruku bezplatného poskytnutí laserové péče.

V Oční klinice DuoVize máte jistotu, že bude-li kdykoliv v průběhu vašeho života nutné v důsledku dalšího zhoršení vady doladit dioptrický stav vašich očí dalším laserovým zákrokem, poskytneme tento zákrok zdarma na vlastní náklady.

 

Je mi více než 50, mohu podstoupit zákrok?

Ano, můžete, neexistuje žádné horní věkové omezení.

U lidí starších 50 let věku častěji volíme nelaserové formy zákroku, protože bývají v této věkové skupině účinnější a umožnují odstranit potřebu brýlí na čtení.

V řadě případů jsme ale schopni padesátníkům a starším pomoci i laserovým zákrokem.

 

Mám velmi silné brýle. Pomůžete mi?

Velmi pravděpodobně ano.

Máme metody použitelné na jakýkoliv druh či výšku oční vady. Lékařský ředitel Oční kliniky DuoVize, MUDr. Josef Hycl, CSc., již úspěšně operoval pacientku, která měla -31 dioptrií a pacienta, který měl +16 dioptrií.

Ani vyšší počet dioptrií než u těchto pacientů by při použití moderních nelaserových metod neměl být problémem.

 

Lze laserovou operací léčit šilhání?

Vlastní šilhání laserovou operací napravit nelze.

Šilhání může být spojeno s plusovou dioptrickou vadou, kterou napravit umíme. Odstranění dioptrické vady může v některých případech snížit rozsah šilhání.

 

Byl jsem již dříve vyšetřen jinde a řekli mi, že s mojí dioptrickou vadou se nedá nic dělat. Pomůžete mi? 

Nevzdávejte to, velmi pravděpodobně vám pomůžeme.

Máme širší spektrum metod než standardní refrakční pacoviště. Navíc se dnes používají techniky, o kterých se ještě před několika lety nevědělo. Používáme různé postupy a jejich kombinace. U 9 z 10 pacientů najdeme řešení.

Je pravda, že u komplikovaných stavů je někdy je cesta k cíli složitější, ale snažíme se pomoci všude, kde to je v silách moderního očního lékařství.

Umíme pomoci i pacientům s tzv. keratokonem, u kterých řada klinik odmítá jakýkoliv zákrok provádět.

 

banner

Diskuze k článku

Zde vložte příspěvek

Přezdívka bude zobrazena u příspěvku.
E-mail zadejte v případě, když vyžadujete odpověď.
Souhlasím se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů. Více informací


Buďte první, kdo komentuje tento článek.

Laserové operace dioptrických vad - časté dotazy

Online objednávka
Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode icovie