Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

Nitrooční kontaktní čočky - fakické čočky

Co je to nitrooční kontaktní čočka - fakická čočka?

Nitrooční kontaktní čočka - fakická čočka je optický element podobný kontaktní čočce, který se natrvalo implantuje za oční duhovku. Nevyžaduje žádnou údržbu ani výměnu.

Implantace fakických čoček je vhodným řešením pro vyšší vady plusové i minusové. Výhodou je možnost výměny čočky při postupu vady. Nitrooční kontaktní čočka má vynikající optické vlastnosti.

Nitrooční kontaktní čočka se implantuje ambulantně a zcela bezbolestně při zákroku na operačním sále trvajícím asi 10 minut.

Implantace fakické čočky je vhodná pro pacienty mladší 40 let věku. Pro čtyřicátníky a starší je výhodnější metoda RLE a PRELEX.

Co je to ICL?

ICL je nitrooční kontaktní čočka/fakická čočka, která je vyráběna švýcarskou firmou STAAR a je schválena pro použití Evropskou unií i kontrolním úřadem pro potraviny a léky Spojených států FDA. V některých zemích se používá pod názvem Visian ICL.

Natrvalo se implantuje za oční duhovku. Nevyžaduje žádnou údržbu ani výměnu.

ICL je vhodným řešením pro vyšší vady plusové i minusové. Výhodou je možnost výměny čočky při postupu vady. 

Nitrooční kontaktní čočka se implantuje ambulantně a zcela bezbolestně při zákroku na operačním sále trvajícím asi 10 minut.

Jak probíhá implantace nitrooční kontaktní čočky ICL?

Nitrooční kontaktní čočka se implantuje ambulantně a zcela bezbolestně při zákroku na operačním sále trvajícím asi 10 minut.

Po vyřízení nezbytných administrativních úkonů v recepci vás sestřička usadí do pohodlného křesla, kde je oko v průběhu přibližně 30 minut dokonale znecitlivěno anestetickými kapkami. Zornička operovaného oka je rozšířena kapkami.

Následuje rozhovor s lékařem a poté již vlastní zákrok. Zákrok probíhá na operačním sále vleže na pohodlném ergonomickém operačním lehátku.

Obavy z toho, jak vydržíte celou dobu operce bez mrknutí, jsou zbytečné. Oční víčka během zákroku jemně přidrží pružný fixátor. Vlastní operace trvá 5 až 7 minut.

Za 2 hodiny po zákroku lékař zkontroluje stav operovaného oka a poučí vás o tom, jak se chovat v následujících hodinách a dnech. Celkově strávíte na klinice v den zákroku 3 až 5 hodin.

Je mi přes 40 a chci se zbavit především brýlí na čtení. Pomůže mi nitrooční operace?

Pokud je vám více než 40 a chcete se zbavit především brýlí na čtení je pro vás nelaserový zákrok typu PRELEX nejvhodnějším řešením.

Pokud je vám více než 40, ale vaším hlavním problémem je vidění do dálky, může pro vás být vhodný i laserový zákrok.
Je to pro vás příliš složité? Objednejte se na vstupní vyšetření. Vše vám vysvětlíme a najdeme to nejlepší řešení pro vaše oči.

Pro koho je vhodná ICL, pro koho RLE a pro koho PRELEX?

Jedná se o nelaserové metody řešení dioptrických vad.
ICL neboli nitrooční kontaktní čočka je vhodným řešením pro vyšší vady plusové i minusové u pacientů mladších 40 let věku.
RLE neboli refrakční výměna čočky je vhodná u pacientů starších 40 let věku s vadami mimo rozsah laserových zákroků.
PRELEX je metoda vhodná u pacientů starších 40 let věku, kteří chtějí mít použitelné vidění do dálky i na blízko bez potřeby brýlí. Podstatou je trvalá implantace multifokální nitrooční čočky

Je to pro vás příliš složité? Objednejte se na vstupní vyšetření. Vše vám vysvětlíme a najdeme to nejlepší řešení pro vaše oči.

 
 
 
banner

Diskuze k článku

Zde vložte příspěvek

Přezdívka bude zobrazena u příspěvku.
E-mail zadejte v případě, když vyžadujete odpověď.
Souhlasím se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů. Více informací


Buďte první, kdo komentuje tento článek.

Nitrooční operace - časté dotazy

Online objednávka
Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode icovie