Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

Onemocnění sítnice a sklivce

Zrádnost řady chorob sítnice spočívá v riziku rychlého vzniku nevratného poškození zraku. Onemocněním sítnice a sklivce lze předcházet. Čím dříve jsou příznaky nemocí rozpoznány, tím větší je naděje na záchranu zraku. Proto nepodceňujte pravidelné preventivní prohlídky zraku. Právě odborné komplexní vyšetření odhalí veškeré skryté oční vady.

Oční klinika DuoVize disponuje velkým množstvím speciálních přístrojů, které přesně a rychle prověří váš zrak.

Odchlípení sítnice

Odchlípení sítnice je poměrně časté a velmi nebezpečné onemocnění. Naštěstí příznaky odchlípení sítnice snadno rozpoznáte sami. 

Neodůvodněné odkládání léčby zvyšuje riziko trvalých a těžkých následků. Včasná operace sítnice snižuje následky na minimum.

Zkušený oční chirurg s využitím moderních léčebných metod umí za 15 minut odchlípenou sítnici chirurgicky přiložit zpět a zachránit tak váš zrak. Zákrok se ale musí provést co nejdříve. V tomto případě čas hraje velmi důležitou roli. 

 Onemocnění sítnice a sklivce

 

Diabetická retinopatie

Diabetická retinopatie je onemocnění sítnice, které velmi často doprovází cukrovku a může vést až ke slepotě. Nadměrné množství glukózy v krvi ucpává a poškozuje jemné cévy, kterými je sítnice protkána.

Diabetická retinopatie je nebezpečná tím, že se u ní dlouho dobu neprojevují žádné příznaky. K  jejímu odhalení tak dochází až v pozdější fázi, ve které už ohrožuje náš zrak. Proto jsou pro každého diabetika DŮLEŽITÁ pravidelná vyšetření u očního lékaře a to minimálně 1x ročně.

Při rozvinutých komplikacích pomáhají alespoň částečně laserové operace nebo chirurgické zákroky - vitrektomie. Na naší klinice DuoVize máme mnohaleté zkušenosti. Výsledkem léčby je zlepšení vidění, stabilizace nebo zpomalení průběhu onemocnění.

banner
Oční vady a onemocnění

Online objednávka
Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode icovie