Pozor, změna adresy: Budějovická 778/3a, Praha 4 Pankrác

Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

LASEK, PRK

Ověřená standardní metoda, nejmodernější technika poskytne kvalitní výsledek - jasný a ostrý zrak.

PRK 
PRK
(fotorefrakční keratektomie) je laserový zákrok, kdy je léčba prováděna na povrchu rohovky bez vytváření ochranné rohovkové lamelky. Excimerový laser pracuje na základě dioptrického vyjádření vady.

 

Laserový zákrok metodou PRK byl schválen FDA (americký úřad pro schvalování léčiv) již v roce 1995 a stal se nejstarší laserovou operační metodou.  Používá se ale už od raných osmdesátých let, což dokazuje fakt, že je celosvětově ověřená na milionech spokojených pacientů. LASEK stejně jako epiLASEK jsou zkratky modifikace technického postupu při PRK.

 

Laserový zákrok PRK volí pacienti buď na základě doporučení lékaře, který nejčastěji tuto metodu doporučí z důvodu nedostatečně silné rohovky. Druhým nejčastějším důvodem je faktor finanční.

 PRKPři volbě laserového zákroku PRK je potřeba počítat s delší dobou hojení. Obvykle hojení trvá 3 až 4 dny. V průběhu těchto dnů můžete pociťovat mírné dráždění nebo pálení, které však po zahojení zcela pomine. Je  nutné dodržovat přesně stanovený harmonogram kapání hojivých kapek.

Laserová operace PRK je vhodná pro odstranění nižšího stupně krátkozrakosti, do -3D. Na Oční klinice DuoVize nedoporučujeme tuto metodu použít pro odstranění dalekozrakosti a astigmatismu nad 1,5 cyl. D, protože výsledky nejsou celosvětově uspokojivé.
Laserová operace PRK (ani LASEK) není také vhodná pro pacienty, kteří mají zvýšené nároky na vidění za šera a zhoršených světelných podmínek.

 

Jak zákrok probíhá?

Laserový zákrok je proveden excimerovým laserem, který za pomoci přesného laserového paprsku „odpálí" z povrchu rohovky nedostatečnosti, které způsobují refrakční vadu - krátkozrakost nebo dalekozrakost, či astigmatismus
Tato fáze je společná pro laserové operace NeoLASIK HD® i PRK (a stejně tak LASEK, EpiLASEK). Na rozdíl od LASIK není vytvářena lamela.

Na operačním sále strávíte přibližně 15 minut. Před zákrokem vám sestřička oči znecitliví kapkami, a proto v průběhu operace nepocítíte žádnou bolest. Zákrok je proveden postupně na jednom a poté na druhém oku.

 

PRK výhody a nevýhody

Laserová operace - nový pohled na svět Oční klinika NeoVIze

Jak se oko po laserové operaci PRK hojí?
Při volbě metody PRK je potřeba počítat s delší dobou hojení. Obvykle hojení trvá 3 až 4 dny. V průběhu těchto dnů můžete pociťovat mírné dráždění nebo pálení, které však po zahojení zcela pomine. Nutné je dodržovat přesně stanovený harmonogram kapání hojivých kapek.

Jaké vady lze laserovou operací PRK odstranit?
Laserová operace metodou PRK je vhodná pro odstranění nižšího stupně krátkozrakosti. Na Oční klinice DuoVize nedoporučujeme tuto metodu použít pro odstranění dalekozrakosti a astigmatismu, jelikož výsledky nejsou celosvětově uspokojivé. 
Metoda PRK (ani LASEK) není vhodná také pro pacienty, kteří mají zvýšené nároky na vidění za šera a zhoršených světelných podmínek.

Laserový zákrok  PRK nabízíme za bezkonkurenční cenu - nejnižší na trhu. A to stabilně a bez dalších skrytých poplatků. 

Rozhodli jste se? OBJEDNEJTE SE NA VSTUPNÍ VYŠETŘENÍ a najdeme pro vás řešení, které splní vaše požadavky na vidění.

 

Naše zkušenosti

Naši lékaři mají se zákroky prováděné excimerovým laserem bohaté zkušenosti. Výsledky těchto operací jsou vysoce stabilní a přesné.

Operace metodou PRK jsou na Oční klinice DuoVize prováděné na excimerovém laseru MEL 80, který patří k nejspolehlivějším a nejrychlejším excimerovým laserům celosvětově používaným. Při laserové operaci metodou PRK je používán standardně sledovač 6D, čímž je zaručen vysoký stupeň přesnosti.

Tým lékařů DuoVize

 

banner

Diskuze k článku

Zde vložte příspěvek

Přezdívka bude zobrazena u příspěvku.
E-mail zadejte v případě, když vyžadujete odpověď.
Souhlasím se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů. Více informací


Buďte první, kdo komentuje tento článek.

Laserová operace očí

Online objednávka
Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode icovie