Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

Vyznejte se v laserových operacích

Každá laserová operace je založena na úpravě hloubky rokovky. Rozdíly mezi jednotlivými zákroky lze hledat ve způsobu, jímž je rohovka odkryta, za účelem jejího upravení laserem. Touto metodou je odstraňována většina dioptrických vad.

Existují dva základní postupy: hloubkové a povrchové

Metody hloubkové - s použitím femtosekundového laseru

Samotná operace je rozdělena na dvě části. V první etapě lékař použije femtosekundový laser, kterým na povrchu oka vytvoří ochrannou lamelu, tzv. flap. Během laserového zákroku NeoLASIK HD® vytváří femtosekundový laser VisuMax lamelu se se speciálním bezpečnostním „zámkovým“ lemem.

V druhém kroku je tato lamela jemně odklopena a přistoupí se k samotnému zákroku excimetrovým laserem. Po dokončení práce je lamela "zaklopena" a "zajištěna" výše zmíněným "zámkem".

Druhy metod:

 

Pacient necítí žádnou bolest - to je dáno skutečností, že povrch rohovky zůstane bez porušení. Pevné přilnutí lamely k rohovce netrvá ani den. Tento způsob operace je šetrný, přesný a pro ošetřeného naprosto bezpečný. 

Zákrok je vhodný pro:

Není vhodný pro:

 

Metody povrchové

Zákrok je započat odstranením epitelu rohovky - vrchní vrstvy. Způsob jejího odstanění záleží na typu operace:

Následuje samotná laserová operace, kterou vykoná excimetrový laser. Během 72 hodiny po zákroku rohovka postupně dorůstá. Až tento proces je pro pacienta bolestivý, zmírňují ho ale účinky užívaných anagetik. 

PRK laser můžete najít i pod jinými názvy. Jsou jimi např. LASEK, No touch laser, epiLASEK či Super laser.

Vhodné pro:

 

Nevhodná pro:

banner

Diskuze k článku

Zde vložte příspěvek

Přezdívka bude zobrazena u příspěvku.
E-mail zadejte v případě, když vyžadujete odpověď.
Souhlasím se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů. Více informací


Buďte první, kdo komentuje tento článek.

Laserová operace očí

Online objednávka
Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode icovie