Pozor, změna adresy: Budějovická 778/3a, Praha 4 Pankrác

Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

Oslepnou české děti?
13.04.2015

Jejich čekárny jsou přeplněné a v některých ordinacích je čekací doba i několik měsíců. Pokud se ale oční vada u dětí nepodchytí včas, může to mít i fatální následky.

Šestiletá Emilka má brýle jen pár měsíců. Má závratných osm dioptrií. A přitom podle rodičů bylo ještě nedávno všechno v pořádku.


Když potom maminka na doporučení chtěla Emilku objednat ke specialistovi - dětskému očnímu lékaři - narazila. Čekací doba je totiž i tři čtvrtě roku.


Přitom právě u dětí je podle lékařů včasná léčba velmi důležitá. Všichni se totiž rodíme s nevyvinutým viděním, které si musíme správně natrénovat. A když to nestihneme do osmi nebo devíti let, už to nemusíme zvládnout nikdy.

Naopak když se třeba na tupozrakost přijde okolo druhého roku dítěte a začne se správně léčit, může vada i úplně zmizet. Podle lékařů může za špatné oči u dětí i dnešní životní styl, kdy si prckové skoro od kolíbky hrají na tabletech a počítačích.


Očaři, kteří se specializují na děti, mají i méně peněz od pojišťoven. Zatímco oni totiž ošetří jedno dítě, jejich kolegové za stejnou dobu často až tři dospělé pacienty.

Více informací na : http://tn.nova.cz/clanek/oslepnou-ceske-deti-ocaru-je-velky-nedostatek.html

Zobrazit dle zdroje

Zobrazit dle tématu

Zobrazit dle osobnosti

Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode icovie