Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

Své oči ještě můžete zachránit. Oční lékařka radí, jak na to!
14.10.2015

„Oči si samy řeknou,“ říká primářka Lucie Valešová. „Když začne být intenzita mrkání tak silná, že to začne obtěžovat při práci, je ideální v tu chvíli s prací u počítače přestat.“ 

Něco takového se snadno řekne, ale často mnohem hůře udělá. Jen málo zaměstnavatelů je natolik osvícených, aby své zaměstnance pustili domů předčasně „jen“ proto, že mají po náročné práci unavený zrak. Řešení i tak existuje. 

„Doporučuji oči na chvíli zavřít, nebo jim dopřát umělé slzy, které povrch oka svlaží a oko osvěží,“ radí oční doktorka. 

4 tipy, jak nepřetěžovat oči při práci u počítače

1. Na monitoru mějte na pozadí nastavenou modrou a zelenou barvu, jsou příjemné a zklidňující.
2. V místnosti, kde pracujete, by neměla být tma, ideální je difuzní, mírné osvětlení nebo třeba lampička otočená do stropu.
3. Pracujete-li večer, ztlumte si jas monitoru.
4. Pracujete-li přes den, jas monitoru si naopak zvyšte

Orientální medicína. Zaručený lék? 

„Nejsme prvotně uzpůsobeni práci nablízko. Naše oči byly vyvinuty, abychom běhali po lese, lovili zvěř, udržovali oheň a sbírali borůvky. Proto o své oči musíme pečovat.“

Pokud tyto rady nepomáhají, zkuste svou pozornost obrátit na pomyslný východ – konkrétně k orientální medicíně. Ta doporučuje konkrétní oční cviky, které by údajně měly dopomoci ke zdravým a svěžím očím. 

Lucie Valešová je tomu ale skeptická. „Neznám žádného pacienta, který by ke mně přišel s tím, že cvičil oční cviky a že se mu zrak zlepšil. Klasická medicína tyto praktiky zkrátka nemá podloženy konkrétními výsledky.“ 

Zobrazit dle zdroje

Zobrazit dle tématu

Zobrazit dle osobnosti

Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode icovie