Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

Pozor na suchý vzduch v zimě
13.01.2016

Ideální pro lidský organismus je situace, kdy se teplota vzudhcu v místnosti pohybuje mezi 20 a 21°C (v ložnici přibližně o 5°C méně) a relativní vlhkost vzduchu v rozmezí 40-60% (přičemž 0% představuje absolutně suchý vzduch a 100% pak dokonale vlhký vzduch prosycený párou).

Jenže právě topná sezona v zimním období je důvodem toho, že vlhkost vzduchu v domácnosti klesá pod 40% v krajních případech až pod 20%. Kromě dýchacích cest tak trpí i naše oči.

 „Na jemné kůži kolem očí může suchý vzduch vyvolat změny podobné zánětu, které v důsledku vedou k omezení funkce víčkových mazových žlázek a k suchému oku. Onemocněním suchého oka trpí velké procento naší populace. Jedná se o obtíže spojené s pálením, řezáním, zarudnutím očí a obtížným zaostřováním s nutností častého mrkání. Často se tyto potíže objevují právě v důsledku nadměrného odpařování slzného filmu v místnostech s ústředním vytápěním,“ vysvětluje MUDr. Eva Jerhotová, oční lékařka klinik DuoVize.

Optimální vlhkost pomohou udržet květiny, odpařovače nebo zvlhčovače vzduchu.

maminka.png

Zobrazit dle zdroje

Zobrazit dle tématu

Zobrazit dle osobnosti

Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode