Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

Vyznejte se v očních laserech! A zvolte ten pravý...
27.08.2012

Přibližně před 25 lety se začaly provádět první laserové zákroky. Používala se metoda PRK. Pacient nejdříve podstoupil operaci na jednom oku a po měsíci, dvou teprve na oku druhém. Lasery 90.let často tepelně poškodily rohovku a tím na ní natrvalo vytvořily jizvičky, které negativně ovlivňují vidění. Navíc si pacienti často stěžovali na bolestivost a citlivost, která provázela hojení, které trvalo často více než 1 měsíc.

Za čtvrt století však laserová chirurgie prošla obrovským vývojem. „Zdokonalily se excimerové lasery, metody i postupy. „Vznikly nové, které jsou s původními v přesnosti, šetrnosti, bezbolestnosti a hlavně bezpečnosti absolutně neporovnatelné,“ vysvětluje MUDr. Věra Kalandrová, primářka Oční kliniky NeoVize.

Podstatou každého laserového odstranění dioptrické vady oka je úprava zakřivení a tloušťky (hloubky) rohovky. Excimerový laser odpaří jemnou vrstvičku tkáně ve stromatu (prostřední vrstvě ) rohovky a tím ji upraví tak, aby pacient získal zpět dokonale ostré vidění.

Rozdíl je však v tom, ve které vrstvě rohovky operatér excimerovým laserem pracuje.

Metody současné laserové chirurgie můžeme rozdělit do dvou základních skupin:

POVRCHOVÉ METODY

PRK, Lasek, Epilasek, Super Laser, No Touch Laser, 6D Laser

Operatér nejdříve odstraní povrch (epitel) rohovky pomocí nástroje po denaturaci alkoholem nebo bezdotykově laserem. Následně provede samotnou operaci a to excimerovým laserem v další vrstvě rohovky, (Bowmanově membráně), kterou nevratně odstraní a v přední části stromatu. Jenže právě povrch rohovky je místo lidského těla, které je nejhustěji pokryto nervovými zakončeními. První tři dny po zákroku epitel rohovky dorůstá a pro některé pacienty je velmi bolestivý.

Vhodné pro pacienty:

Nevhodná pro pacienty

Nevýhody

Hloubkové metody s a bez použití femtosekundového laseru

NeoLASIK HD, NeoLASIK, iLASIK, Z-LASIK, All laser LASIK

Při hloukových metodám operatér obnaží střední vrstvu (stroma) rohovky tak, že vytvoří tenkou lamelu neboli flap. A to buď vibrujícím mikronožem nebo femtosekundovým laserem.

Na Oční klinice NeoVize můžete zvolit vysoce bezpečný a zcela bezbolestný zákrok NeoLASIK nebo NeoLASIK HD, při kterém operatér na vaší rohovce vytvoří ochrannou lamelu se speciálním zámkovým lemem.

Ve druhém kroku ji jemně odklopí a vykoná laserovou operaci pomocí excimerového laseru ve střední části rohovky. Po provedení operace ji opět jemně zaklopí a zámek se automaticky uzamkne. Povrch rohovky tak zůstává neporušený a tak je hojení bezproblémové a bezbolestné. Rohovková lamelka se už za pár hodin pevně přimkne k tělu rohovky. Metoda s použitím femtosekundového laseru je k očím šetrná, precizní a bezpečná. Už večer v den zákroku se můžete dívat na televizi nebo číst. Druhý den po zákroku se už můžete věnovat běžným činnostem.

Vhodná pro pacienty

Nevhodná pre pacienty

Nevýhody

Vyšší cena v porovnání s povrchovými metodami

Při výběru toho správného laserového centra určitě hodnoťte tyto parametry:

Vstupní vyšetření má zásadní vliv na rozhodnutí o typu a kvalitu provedení následné operace a musí být provedeno důkladně a proto by mělo trvat déle než dvě hodiny. Součástí vstupního vyšetření musí být i vysoce specializované vyšetření, která musí být provedena po rozkapání očí a proto není možno provést v jednom dni vstpní vyšetření a samotnou operaci.

Zámkový flap vytváří pouze některé femtosekundové lasery. Lamela (flap) se zámkovým okrajem zabezpečí pevné a stabilní spojení s rohovkou. Díky zámkové „pojistce“ se lamela po rohovce nemůže posunout

Nejšetrnější femtolasery mají tvar kónického prstence a při přisátí na oko kopírují jeho povrch podobně jako kontaktní čočka. Na Oční klinice NeoVize používáme vysoce kvalitní a šetrný femtolaser Visumax, který oko při zákroku nestláčí do roviny. Stlačení oka je velmi rizikové pro pozdější vznik srůstů sklivce se sítnicí a vznik odchlípení sítnice.

Ani nejlepší femtosekundový laser nenahradí zkušenou ruku operatéra. Hledejte a ptejte se na zkušenosti a praxi operatéra. Ptejte se také na zkušenosti pacientů.

Na kvalitní oční klinice však zájem o vás, pacienta, nekončí provedením vlastní operace. Péče pokračuje dál. Proto se informujte, kolik a jaké kontroly po operaci máte v ceně. Opět se informujte u pacientů, kteří již operací prošli, jak o ně bylo postaráno po zákroku. Následná péče je neméně důležitá jako ta před a při něm.

Na Oční klinice NeoVize získáváte v ceně zákroku, a tedy bez jakohékoliv příplatku, kontrolu ihned druhý den po zákroku, další za týden. A další kontrola vás bude čekat ještě měsíc až 3 měsíce po operaci. Ale ani poté péče nekončí – lékaři jsou vždy pacientovi k dispozici až do úplného vyhojení. Samozřejmostí je ošetření a konzultace v případě jakýchkoliv dotazů či potřeby pacienta.

Jasným důkazem kvality zákroků je také tzv. doživotní záruka. Na Oční klinice NeoVize ji dostanete automaticky k laserovým zákrokům NeoLASIK i NeoLASIK HD. Máte tak jistotu bezplatné laserové péče, pokud by se diotprická vada v budoucnu opět objevila.

  http://www.blesk.cz/clanek/radce-zdravi/180205/vyznejte-se-v-ocnich-laserech-a-zvolte-ten-pravy.html

Zobrazit dle zdroje

Zobrazit dle tématu

Zobrazit dle osobnosti

Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode icovie