Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

Šedý zákal si nechte operovat. Budete žít déle a veseleji
26.09.2016

Lidé, ktěří podstoupí operaci šedého zákalu, mají až o 40 procent vyšší šanci dožít se vysokého věku než ti, kteří onemocnění nijak neléčí - to píší lékaři Public Health and Community Medicine na univerzitě v Sydney ve své studii.

Lidé netrpí tak často depresemi, vedou aktivní život bez závislosti na okolí, lépe spí. Díky tomu je u nich menší riziko vysokého krevního tlaku, cukrovky a srdečních potíží a tedy i nižší míra úmrtnosti,

Jiná studie, které se zúčastnilo asi 400 tisíc pacientů se šedým zákalem, zase naznačuje, že vlivem zlepšení zraku po operaci klesá i riziko zlomeniny krčku stehenní kosti u starších lidí. Šedý zákal, odborně katarakta, postihuje především lidi ve věkové skupině 65 až 75 let (zhruba je to 23,5 procenta). Při onemocnění dochází k zakalení oční čočky, která tak brání průchodu světla na sítnici, a časem může dojít až k úplné ztrátě zraku. Jediným řešením, jak slepotě zabránit, je operace.

Při operaci šedého zákalu je nutné odstranit z oka zakalenou čočku a nahradit ji čočkou umělou. K tomu se ještě nedávno používal skalpel, ale teď už operujeme laserovým paprskem řízeným počítačem,říká primářka oční kliniky MUDr. Lucie Valešová.

Zobrazit dle zdroje

Zobrazit dle tématu

Zobrazit dle osobnosti

Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode icovie