Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

Vyzkoušeli jsme: dívat se na svět bez dioptrií
11.03.2019

A jak její operace a cesta k ní probíhala?

Brýle na dálku jsem začala nosit zhruba v pětadvaceti. Začalo to zlehka, jednou dioptrií. Ty ale postupně přibývaly, až jsem se ve třiačtyřiceti letech dopracovala v průměru ke třem diop­triím na obou očích (na levém to byly bez čtvrtiny tři, na pravém naopak tři a čtvrt). Bez brýlí už jsem nemohla pracovat na počítači, ale ani hrát karty. O strastech při hledání brýlí bez brýlí ani nemluvím. Obtěžovaly mě na lyžích, při jízdě na kole a při jakémkoli sportu vůbec. Zkoušela jsem nosit kontaktní čočky, bohužel moje oči jim nikdy pořádně nepřivykly. Poslední rok jsem navíc cítila, že brýle, které nosím, už mi přestávají stačit.

„Odstraňování dioptrií laserem je skutečný zázrak. Jde o jeden z mála zákroků v medicíně, kdy se výsledek dostaví okamžitě,“ řekla mi vloni při roz­hovoru pro Ženu a život primářka oční kliniky DuoVize Lucie Valešová. Její slova mi od té doby nepřestala vrtat hlavou.

Celý článek naleznete ZDE

Zobrazit dle zdroje

Zobrazit dle tématu

Zobrazit dle osobnosti

Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode icovie