Pozor, změna adresy: Budějovická 778/3a, Praha 4 Pankrác

Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

Jaké jsou nejmodernější a nejbezpečnější metody odstranění dioptrií?
10.03.2014

Dlouhodobě se zabýváme tématem očních laserových operací. Zeptali jsme se MUDr. Jany Mikšovské, lékařky z oční kliniky Duovize, jaké jsou nejnovější novinky, a co chystají na jejich klinice v letošním roce.

Jaké jsou v současné době nejmodernější a nejbezpečnější metody odstranění dioptrií na vašich klinikách?
V současné době se pro odstranění dioptrické vady zejména u mladších pacientů používají na naších klinikách operace NeoLASIK HD (odstranění dioptrické vady do dálky pomocí femtosekundového a excimerového laseru) a operace SMILE 3D (odstranění dioptrické vady do dálky pomocí pouze femtosekundovéholaseru). U starších pacientů, kteří kromě brýlí do dálky potřebují i brýle na čtení je nejvhodnější operace PRELEX (výměna čočky s vložením multifokální nitrooční čočky), tato operace odstraní jak dioptrickou vadu do dálky, tak dioptrickou vadu na blízko.

Chystáte letos nějaké novinky, nový typ operací, vylepšení stávajících operací?
V letošním roce plánujeme rozšířit operaci NeoSMILE 3D. Zároveň bychom rádi zavedli nový postup v léčbě presbyopie. Tato metoda se nazývá Raindrop a jedná se o vložení velmi drobné čočky do rohovky. Tato čočka odstraní potřebu požívání brýlí na čtení.

Jsou oční operace bezbolestné?
Refrakční oční operace jsou bezbolestné, trvají několik minut a probíhají pouze v místním znecitlivění očí, bez nutnosti celkové narkózy pacienta.

Řada lidí operaci očí odkládá, může se stát že díky dlouhodobému odkladu mohou nastat komplikace stavu očí a operace tedy nebude možná?
Časový odklad refrakční operace u zdravého oka nevede k nemožnosti provedení tohoto zákroku. Pro různé věkové skupiny bývá ovšem vhodný jiný typ operace. Může dojít třeba k tomu, že  pacientovi po 40. roce věku již nedoporučíme laserový zákrok, ale výše zmíněnou výměnu oční čočky.

Je tedy dobré operace neodkládat?
Operace je vhodné neodkládat, protože čím dříve provedeme vhodnou refrakční operaci u pacienta, tím delší dobu si pacient bude moci užívat života bez brýlové korekce či bez kontaktních čoček.

Článek čtěte také zde.

Zobrazit dle zdroje

Zobrazit dle tématu

Zobrazit dle osobnosti

Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode icovie