Pozor, změna adresy: Budějovická 778/3a, Praha 4 Pankrác

Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

Každý stý řidič nemá za volantem co dělat. Důvodem je vada zraku.
15.07.2014

Zhruba každý třetí člověk v ČR trpí krátkozrakostí. Pokud takový člověk usedne za volant, jeho vidění je poměrně rozostřené. "Pro člověka s vadou -2 dioptrie vede ke snížení ostrosti natolik, že objekt, který by měl bezpečně rozpoznat na vzdálenost šest metrů, je schopen rozpoznat na vzdálenost jeden metr," upřesňuje oční lékařka Eva Jerhotová.

Z vlastní zkušenosti ví, že lidé mnohdy nerozeznají ani tři dioptrie. Při vyšetření kvůli řidičskému průkazu se pak ukáže zcela nedostatečná ostrost. Řízení ale ovlivňují i další oční vady. Mezi pravidelnými řidiči jsou i ti s dvojitým viděním, s nímž už řidič nemůže jakkoli ohlídat provoz. Zelený zákal pak přináší rozostření a omezení zorného pole.

Sdružení optometristů v roce 2013 nabízelo ve spolupráci s BESIPem při policejních kontrolách vyšetření zraku. "Každé šestnácté vozidlo řídí někdo, kdo potřebuje kontrolu zraku. A každé sté vozidlo řídí někdo, kdo za volantem vůbec nemá co dělat," naznačuje výsledky šetření ředitel BESIPu Martin Farář.

Zobrazit dle zdroje

Zobrazit dle tématu

Zobrazit dle osobnosti

Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode icovie