Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

Nedovolte slunci tropit škody
05.08.2014

6 základních rad a tipů pro vaše oči v letních měsících :

1) Dlouhodobý pobyt v místech intenzivního slunečního záření, např. dovolená u moře či ve vysoké nadmořské výšce, může vyvolat drobné defekty epitelu rohovky a s tím spojenou výraznou bolest oka.

2) Naše oči ohrožuje zejména ultrafialové záření, jež může vést k nenávratnému poškození jednotlivých struktur oka, zejména rohovky a sítnice.

3) Mezi nejčastější problémy se zrakem v jarních a letních měsících patří alergické záněty spojivek očí vyvolané pyly rostlin.

4) Oči bychom si měli chránit brýlemi s UV filtrem, kterých je na trhu v současné době nepřeberné množství v různých cenových relacích.

5) Ochrana dětských očí je stejná jako ochrana očí dospělých  - to znamená brýle s UV filtrem.

6) Na oči je třeba dávat pozor také u vody. Vodní hladina moře, bazénů či jiných vodních ploch odráží a znásobuje množství UV záření dopadajícího na lidské tělo.

Všechny tyto rady a tipy najdete popsané v příloze pod  tímto článkem.

Zde také najdete rozhovor s oční lékařkou kliniky DuoVize, MUDr. Janou Mikšovskou, zda lze podstoupit laserovou operací očí i v létě.

Zobrazit dle zdroje

Zobrazit dle tématu

Zobrazit dle osobnosti

Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode icovie