Pozor, změna adresy: Budějovická 778/3a, Praha 4 Pankrác

Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

Věkem se vám zhoršuje zrak?
04.09.2014

Čočky v rohovce se nemusíte bát


Implantací malé čočky ve tvaru dešťové kapky do rohovky pomocí femtosekundového laseru dokáží mikrochirurgové zbavit brýlí všechny, jimž dioptrie na čtení překáží v aktivním životě. Jak Raindrop funguje? Chirurg přímo do rohovky vloží miniaturní hydrogelovou čočku, již z 80% tvoří voda. Zároveň jemně mění její zakřivení, čímž zajišťuje kvalitní vidění nablízko i střední vzdálenost. 

„Mini čočku implantujeme jen do jednoho, nedominantního oka. Do toho, které člověk víc používá při vidění do blízka a na čtení. Vedoucí oko, které víc využívá při zaostřování vidění na dálku, mu zůstává nezměněné.“ 

Zákrok je určen pro pacienty nad 45 let, kteří nosí brýle na čtení s dioptriemi do +2,5. Zájemci nejprve podstoupí simulaci nového vidění pomocí speciální kontaktní čočky. 

„Pacienta v ní necháme celý týden vést normální život. Pokud mu simulované vidění vyhovuje, je ideální kandidát na implantaci Raindropu. Raindrop velmi dobře přijme oční rohovka i lidský organismus. Čočka je vyrobená z biokompatibilního materiálu a chová se téměř jako umělá rohovka. Propouští až 100% kyslíku a všechny potřebné látky na výživu povrchu oka. Nezpůsobuje rušivé světelné fenomény při řízení auta za šera. “  potvrzuje primářka oční kliniky DuoVize, MUDr. Lucie Valešová.

Implantát není překážkou při dalších očních zákrocích, např. odstranění šedého zákalu. 

Zobrazit dle zdroje

Zobrazit dle tématu

Zobrazit dle osobnosti

Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode icovie