Pozor, změna adresy: Budějovická 778/3a, Praha 4 Pankrác

Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

UV záření - hrozba i pro oči
12.09.2014

Každodenní ochranu očí bychom neměli podceňovat. UV záření jsme vystavováni 365 dní v roce, a to i při oblačném počasí (i když nejsme vystaveni přímému slunci, odrazem ho na nás dopadá až 40%) Odborné studie prokazují, že až 20% onemocnění šedého zákalu  může být způsobeno nebo negativně ovlivněno právě UV zářením. Ochranu poskytnou sluneční brýle, ale málokdo tuší, že UV filtr by měly mít i čiré brýlové čočky. Ty mnohdy oči chrání mnohem lépe než brýle sluneční. 

Pokud se neobejdete bez dioptrických brýlí, které vás omezují třeba při sportu nebo koupání, řešením může být oční operace. Původní čočka je nahrazena novou, umělou nitrooční. A i ta může poskytovat dokonalou ochranu před UV zářením. 
„Někde je za standard považována žlutá nitrooční čočka, která chrání oko před škodlivými složkami slunečního záření.“ objasňuje MUDr. Lucie Valešová z oční kliniky DuoVize, kde pacienti získají žlutou čočku zdarma.

Celý článek najdete v příloze pod tímto článkem.

Zobrazit dle zdroje

Zobrazit dle tématu

Zobrazit dle osobnosti

Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode icovie