FUNGUJEME, stále se staráme o naše pacienty.

Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

Excimerový laser

Při refrakčních laserových operacích se používá také excimerový laser. Jeho hlavní funkcí je upravit rohovku přesným laserovým paprskem tak, aby vidění bylo ostré a jasné. 

Oční klinika DuoVize disponuje excimerovým laserem MEL 90.

 Excimerový laser

 

MEL 90 je špičkový laser, který provede většinu zákroků za méně než 30 vteřin. Krátká expozice laserovému záření znamená větší šetrnost k jemným tkáním rohovky a rychlejší rehabilitaci vidění. 

Jak excimerový laser pracuje ?  

Excimerové lasery pracují s efektem evaporizace. To znamená, že každý jednotlivý výstřel laseru „odstřelí“ z povrchu mikroskopickou částečku tkáně. Tímto se pak povrch rohovky opracovává do předem vypočítaného tvaru a síly.

 

Výhody excimerového laseru MEL 90:

- Aktivní "eyetracker" je spolu s infračervenou sledovací kamerou extrémně rychlý při sledování pohybů oka v průběhu zákroku. Automatické zachycení zornice a okraje duhovky znamená absolutně přesné umístění laserových bodů na předem určené místo.

- Možnost zachycení oka podle duhovkové mapy (IRIS registrace - tzv. prostorová registrace oka) umožňuje korigovat i rotační pohyby oka důležité při laserové korekci astigmatismu a při takzvané ablaci na míru (custom ablation)

Laser MEL 90 je nejvšestrannější laser současnosti - umožňuje nejen běžnou konvenční léčbu (tzv. tissue saving), ale je schopen provádět i wavefront optimalizovanou léčbu. Současně umí provádět individualizovanou léčbu na míru tzv. custom treatment podle aberometrie oka, která je dnes považována za to nejlepší pro laserovou korekci refrakčních vad.

Pro obzvlášť nepravidelné vady některých pacientů ať již přirozené, poúrazové nebo po chirurgických zákrocích má laser MEL 90 možnost zcela speciální léčby tzv. topograhy guided treatment. Znamená to propojení laseru s rohovkovým topografem, podle kterého je léčba automaticky provedena. Výsledkem je odstranění nepravidelnosti rohovky a tím výrazné zlepšení ostrosti vidění, jehož nebylo možno dosáhnout žádnou brýlovou korekcí nebo konvenční laserovou metodou.

 

Oční klinika NeoVize, excimerový laser MEL 80 a femtosekundový laser VisuMax

MEL 90 je excimerový laser se využívá při těchto metodách:

 

 

 

 

 

banner
Excimerový laser

Online objednávka
Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode icovie