Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

Foropter - měření dioptrických skel

Jedná se o moderní přístroj určený k pohodlnému měření refrakčních očních vad.

Jeho výhodou je rychlá výměna zkušebních skel během vyšetření, možnost okamžitého návratu k předchozím hodnotám, navíc je možné vyšetřovat každé oko zvlášť a k dispozici jsou podrobnější stupnice než u jiných měření.

S měřením dioptrické vady jste se v oční ordinaci již nejspíš setkali. Při vyšetření zraku lékař používá speciální obrubu, ve které postupně mění brýlová skla – přes ně pak sledujete znaky na tabuli. Lékař tak ve spolupráci s vámi určí počet dioptrií a vhodnou korekci. Pro některé pacienty může být toto vyšetření nepříjemné, spojené se stresem a pocitem neschopnosti určit, kdy je obraz opravdu ostrý.

Mnohem větší pohodlí pro pacienty i lékaře při vyšetření přináší foropter. Při tomto přístrojovém vyšetření si navíc pacient nemusí nasazovat obrubu ani žádné speciální brýle, znaky čte přes zkušební skla stejným způsobem jako by se díval přes dalekohled. Sady zkušebních skel jsou zde zabudovány do otočných pouzder s čočkami, takže lze skla okamžitě vyměnit, stiskem tlačítka se lze vracet k předchozímu nastavení, každé měření lze jednoduše zopakovat atd.

Nejmodernější přístroje mají dálkové ovládání, jsou vybaveny displejem, lze je propojit s další technikou a řadu opakujících se kroků lze také snadno zautomatizovat.

 

 

banner
Špičková technika pro Vaše oči

Online objednávka
Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode icovie