Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

Štěrbinová lampa

Tento přístroj patří v oftalmologii k nejčastěji používaným. Umožňuje podrobné vyšetření především přední části oka.

Jedná se o speciální mikroskop vybavený světelným zdrojem. Při vyšetření z přístoje vychází úzký paprsek světla (prochází malou štěrbinou), který dokonale osvítí sledovanou partii oka. Pro osvětlení oka se využívá buď přímý paprsek světla, nebo je oko nasvíceno odraženým světlem. Prohlížením nasvíceného oka pomocí mikroskopu pak lékař získá mnohonásobně zvětšený obraz pozorované oblasti. Štěrbinová lampa se používá zejména pro vyšetření struktur přední části oka – duhovky, rohovky, čočky, přední komory oka apod.

Při vyšetření se pacientům často aplikují léky rozšiřující zornice, lékař pak může mnohem lépe sledovat i ty nejmenší detaily všech tkání oka včetně slzných kanálků, očních víček i očního pozadí, a zachytit tak symptomy případných očních abnormalit a nemocí.

Zdroj světla štěrbinové lampy je většinou možné různě měnit a usměrňovat (lze regulovat velikost, šířku, výšku i úhel osvětlení), před světelný zdroj se také v případě speciálních vyšetření předřazují různé filtry, lampu lze propojit s různými přístroji (např. tonometrem), lze na ni připevnit vyšetřovací čočky či jiné doplňky, které dovolují provádět i další oční vyšetření, například provést kontrolu zadních částí oka či měřit nitrooční tlak.

banner
Špičková technika pro Vaše oči

Online objednávka
Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode icovie