FUNGUJEME, stále se staráme o naše pacienty.

Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

Tonometr měří nitrooční tlak

V oftalmologii se tento přístroj používá k měření nitroočního tlaku.

Toto vyšetření je velmi důležité, vysoký nitrooční tlak je hlavní příčinou řady očních onemocnění,   např. zeleného zákalu. Měření nitroočního tlaku proto bývá nezbytnou součástí oční prohlídky.

V očním lékařství se používají tonometry lišící se způsobem měření nitroočního tlaku, k základním typům patří dva druhy přístrojů – pro dotekové a bezdotekové vyšetření. Ve většině ordinací se pacienti setkají s aplanačním bezkontaktním způsobem měření, které využívá proud (tlak) vzduchu, jenž proti oku tonometr vyfoukne. Proud vzduchu způsobí oploštění rohovky, jež přístroj okamžitě změří, vyhodnotí a určí výši nitroočního tlaku. Měření je velmi rychlé, bezbolestné, pacient při něm u přístroje sedí, přičemž nedochází k žádnému kontaktu s okem.

Nitrooční tlak se měří i pomocí kontaktních aplanačních tonometrů. Při vyšetření je oko znecitlivěno, neboť dochází ke kontaktu s okem, kdy přístroj tlačí na přesně dané místo rohovky. Tlak, který způsobí oploštění rohovky, se rovná hodnotě nitroočního tlaku. Měření těmito druhy tonometrů však nejsou přesná, měření ovlivňuje tvar oka, síla rohovky, prodělané nemoci či operační zákroky.

 

 

 

 

banner
Špičková technika pro Vaše oči

Online objednávka
Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode icovie