Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

Celkové preventivní vyšetření

Možná vám zdravé oči připadají jako samozřejmost, ale s přibývajícím věkem bychom se o ně měli starat stále pečlivěji. Včasná návštěva v ordinaci může pacienta zachránit před komplikacemi se zrakem a někdy dokonce zabránit i slepotě. Oční klinika DuoVize nabízí komplexní vyšetření očí, které probíhá následovně.

Celkové vyšetření očí v DuoVizi trvá přibližně 2 hodiny.

RecepceKoordinátorka vás přivítá na recepci kliniky, sepíše s vámi prvotní informace a posadí vás s nabídkou kávy/čaje/vody do čekárny.

Sestřička pak s vámi sepíše anamnézu – zjistí od vás průběh vašich očních obtíží a důvod, proč k nám přicházíte. Zjistí tzv. naturální zrakovou ostrost neboli jaký je váš zrak bez brýlí.

Dále následují přístrojová měření. U většiny přístrojů měření probíhá tak, že se díváte do objektivu přístroje, uvnitř vidíte obrázek a přístroj automaticky změří potřebné hodnoty. Nebojte se, měření je na Vaši spolupráci nenáročné a zvládnou jej i děti.

Fokometrem vám sestra změří dioptrie ve vašich současných brýlích, pokud brýle nosíte.

Autorefraktometr provede přístrojové měření dioptrií vašich očí. Toto vyšetření je jen podkladem pro přesnější subjektivní vyměření dioptrií, které opravdu potřebujete.

Bezkontaktní tonometrie měří nitrooční tlak. Při měření pocítíte krátké fouknutí do očí, přístroj měří tlak odraženého proudu vzduchu. Tonometrie je preventivní vyšetření, které může odhalit skrytý zelený zákal.

Pentacam vám provede 5 měření, které hodnotí zakřivení přední a zadní části rohovky, tvar, nepravidelnosti a tloušťku rohovky.Toto vyšetření je nutné ke zjištění skrytých chorob rohovky, ale také k výpočtům laserové operace zejména keratokonu – deformace rohovky.

Dále vám sestra změří aberometrem ty nejjemnější nepravidelnosti vašeho oka, výsledky tohoto měření  jsou podkladem pro mapu laserového ošetření vašeho oka.

Po všech přístrojových měřeních následuje půlhodinové vyšetření u specializovaného optometristy, který detailně zjistí Vaše vidění do dálky i blízka, vyzkouší nejlepší brýlovou korekci, která je vám nejpohodlnější. Provede testy na skryté šilhání, prostorové vidění a zjistí, které oko je dominantní – to je to, které váš mozek upřednostňuje. Tato měření jsou prováděna na moderním fokometru – již žádné zasouvání sklíček do nepohodlných obrub, foroptér je nejmodernějším způsobem zjištění Vaší dioptrické korekce.

Následuje Schirmerův test, což je měření schopnosti slzet. Slzení je totiž důležité pro hojení oka.

Po měřeních jste předán sestře na rozkapání. Sestra asi 20 minut rozkapává oči speciálními kapkami, díky kterým se rozšíří zornička. To způsobí, že pár hodin uvidíte trochu rozmlženě do blízka i do dálky. To je důvod, proč byste několik hodin po vyšetření neměli řídit motorové vozidlo.

Poslední krok je vyšetření lékařem, který zhodnotí všechny dosavadní výsledky. V případě zjištěné oční vady vám lékař doporučí to nejlepší řešení právě pro vás a zodpoví veškeré dotazy.

Na vyšetření můžete objednat telefonicky nebo elektronicky zde. Cenu vyšetření naleznete v příslušném ceníku.

V případě, že jste již komplexní preventivní vyšetření absolvovali, nabízíme balíčky vyšetření týkající se konkrétní oční problematiky.

 

banner

Diskuze k článku

Máte-li k článku nějaký dotaz nebo komentář, podělte se s námi. Budeme rádi za všechny vaše podněty. Příspěvek vytvoříte stisknutím tlačítka “Vložit příspěvek”.

diskuze

Zde vložte příspěvek

Přezdívka bude zobrazena u příspěvku.
E-mail zadejte v případě, když vyžadujete odpověď.


Buďte první, kdo komentuje tento článek.

Odborná vyšetření

Online objednávka
Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode