FUNGUJEME, stále se staráme o naše pacienty.

Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

Celkové vyšetření očí

Možná vám zdravé oči připadají jako samozřejmost, ale s přibývajícím věkem bychom se o ně měli starat stále pečlivěji. Včasná návštěva v ordinaci může pacienta zachránit před komplikacemi se zrakem a někdy dokonce zabránit i slepotě. Oční klinika DuoVize nabízí komplexní vyšetření očí, které probíhá následovně.

Celkové vyšetření očí v DuoVizi trvá přibližně 2 hodiny.

Vyšetření očí v DuoVizi.Koordinátorka vás přivítá na   recepci kliniky, sepíše s vámi   prvotní informace a posadí vás   s nabídkou kávy/čaje/vody do   čekárny.

Vyzvedne si vás sestřička a sepíše s vámi anamnézu – zjistí od vás průběh vašich očních obtíží a důvod, proč k nám přicházíte. Dále zjistí tzv. naturální zrakovou ostrost neboli jaký je váš zrak bez brýlí.

Dále následují přístrojová měření. U většiny přístrojů měření probíhá tak, že se díváte do objektivu přístroje, uvnitř vidíte obrázek a přístroj automaticky změří potřebné hodnoty. Nebojte, je to nenáročné.


Fokometrem
vám sestra změří dioptrie ve vašich současných brýlích, pokud brýle nosíte.

Autorefraktometr provede přístrojové měření dioptrií vašich očí. Toto vyšetření je jen podkladem pro přesnější subjektivní vyměření dioptrií, které opravdu potřebujete.

Bezkontaktní tonometrie měří nitrooční tlak. Při měření pocítíte krátké fouknutí do očí, přístroj měří tlak odraženého proudu vzduchu. Tonometrie je preventivní vyšetření, které může odhalit skrytý zelený zákal.

Perimetr se zaměřuje na zorné pole. Toto vyšetření napomáhá diagnostikovat různá onemocnění.

OCT přináší detailní obraz o stavu oka a dokáže rozpoznat závažné choroby již v preklinickém stádiu, tedy ještě v době, kdy choroba nepoškozuje zrak. Tyto změny není možné zachytit běžným vyšetřením.

Po všech přístrojových měřeních následuje vyšetření u specializovaného optometristy, který detailně zjistí vidění do dálky i blízka, vyzkouší nejlepší brýlovou korekci, která je vám nejpohodlnější. Provede testy na skryté šilhání, prostorové vidění a zjistí, které oko je dominantní – to je to, které váš mozek upřednostňuje. Tato měření jsou prováděna na moderním fokometru – již žádné zasouvání sklíček do nepohodlných obrub, foroptér je nejmodernějším způsobem zjištění Vaší dioptrické korekce.

Následuje Schirmerův test, což je měření schopnosti slzet. Slzení je totiž důležité pro hojení oka.

Po měřeních jste předán sestře na rozkapání. Sestra asi 20 minut rozkapává oči speciálními kapkami, díky kterým se rozšíří zornička. To způsobí, že pár hodin uvidíte trochu rozmlženě do blízka i do dálky. To je důvod, proč byste několik hodin po vyšetření neměli řídit motorové vozidlo.

Poslední krok je vyšetření lékařem, který zhodnotí všechny dosavadní výsledky. V případě zjištěné oční vady vám lékař doporučí to nejlepší řešení právě pro vás a zodpoví veškeré dotazy.

Na vyšetření můžete objednat telefonicky nebo elektronicky zde. Cenu vyšetření naleznete v příslušném ceníku.

 

banner

Diskuze k článku

Zde vložte příspěvek

Přezdívka bude zobrazena u příspěvku.
E-mail zadejte v případě, když vyžadujete odpověď.
Souhlasím se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů. Více informací


Buďte první, kdo komentuje tento článek.

Odborná vyšetření

Online objednávka
Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode icovie