Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

Vyšetření OCT - oční koherenční tomograf

Optická koherentní tomografie je důležitým moderním vyšetřením první volby, neboť přináší detailní obraz o stavu oka (sítnice, místa nejostřejšího vidění a očního nervu). Toto vyšetření dokáže rozpoznat závažné choroby již v preklinickém stádiu, tedy ještě v době, kdy choroba nepoškozuje zrak a např. u glaukomu může být zahájena účinná léčba ještě před vznikem nevratných chorobných změn. Tyto preklinické změny není možné zachytit běžným vyšetřením.

K vyšetření sítnice využívají lékaři na Oční klinice DuoVize moderní oční tomograf Cirrus OCT HD od německé firmy Carl Zeiss.

Vyšetření očním koherenčním tomografem je velmi rychlé, bezbolestné a navíc není nutné oči (jako při vyšetření na jiných běžných OCT přístrojích) rozkapávat, takže vás vyšetření nijak neomezuje – nepocítíte problémy se zaostřováním a ihned po odchodu z kliniky se můžete věnovat řízení motorového vozidla.

Toto speciální vyšetření se s předchozími vyšetřovacími metodami nedá srovnat, tomograf laserovým paprskem oko změří a díky možnosti vytvářet řezy strukturou sítnice v libovolném místě, poskytuje lékařům velmi přesné detailní údaje o celé sítnici a vnitřních strukturách oka. Údaje pak slouží ke stanovení vhodného způsobu léčby a vhodného zákroku.

Oční tomograf od firmy Carl Zeiss je kromě toho vybaven dokonalou optikou a špičkovým softwarem. Lékařům tak poskytuje tu nejlepší profesionální analýzu a grafické zobrazení individuálně zpracovaných výsledků, které slouží pro určení ideálních postupů léčby.

 

Vyšetření očním koherenčním tomografem je nezbytné v případě:

výsledky vyšetření z očního tomografu Cirrus HD-OCT - Oční klinika NeoVize Brno

 

Pomocí OCT vyšetření lékaři mohou lépe:

 

Oční tomograf Cirrus HD-OCT - Oční klinika NeoVize Brno

Uvedená oční onemocnění jsou velmi vážná, neboť mohou vést k nevratnému postižení zraku a dokonce až ke slepotě.

Vyšetření očním koherenčním tomografem není hrazeno ze zdravotního pojištění, jeho cenu naleznete v ceníku.

 

banner
Odborná vyšetření

Online objednávka
Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode icovie