Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

Vidění bez astigmatismu a ochrana sítnice s torickou čočkou

Oko s astigmatismem má problém sledovat přesné kontury a ostré linie. Rozhodněte se pro torickou čočku, která vám pomůže spatřit jednotlivé drobnosti. Na naší klinice víme, že právě detaily jsou to, na čem záleží.

 

Máte problém s astigmatismem? Pak je přímo pro vás tato ojedinělá akce: pokud zvolíte prémiovou torickou nitrooční čočku, bude vám během jedné operace kromě šedého zákalu odstraněn i zmíněný astigmatismus. 

Jaký je rozdíl ve vidění zdravým okem a tím, které trpí astigmatismem? 

Oční klinika NeoVize, vidění s astigmatismem Oční klinika NeoVize, vidění po korekci astigmatismu torickou čočkou

Zde si všimněte, jak funguje promítání obrazu na sítnici:

 

Vidění s astigmatismem

Vidění s astigmatismem

Ostré vidění bez astigmatismu

Ostré vidění bez astigmatismu

 

Nitrooční torická čočka představuje alternativu pro pacienta, který:

 

Jak operace probíhá?

 

  1. Přirozená čočka, se kterou má operovaný problémy, je vyňata z oka.
  2. Proběhne nahrazení této čočky umělou nitrooční torickou čočkou. V tomto bodě je astigmatismus odstraněn.

Pokud má pacient kromě astigmatismu diagnostikovánu navíc krátkozrakost či vetchozrakost, bude ale brýle muset nosit nadále.

Tímto způsobem se řeší astigmatismus také při operování šedého zákalu. Odstranění astigmatismu torickou čočkou je jisté a trvalé. 

 

 

banner

Diskuze k článku

Zde vložte příspěvek

Přezdívka bude zobrazena u příspěvku.
E-mail zadejte v případě, když vyžadujete odpověď.
Souhlasím se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů. Více informací
Odpovědět

Dobrý den,prosím o radu.Jsem po operaci Torických čoček.Měla jsem šedý zákal a antigmatismus.Jsem 7 měsícu po operaci a oko stále vidí jak před operaci.Lékařka mě předepsala brýle na blízko a také tak zvané pracovní brýle .Před operací jsem byla seznámena že budu nosit brýle na blízko, ale že nebudu vidět ani na střed jsem netušila.Jsem na tom huře než s multifokálnímy brýlemi.Jsem z toho unavená,spavá ,nešťastná.

Jarka 21.09.2018 10:25
Odpovědět

Dobrý den, byla jsem na vyšetření očí, mám začínající šedý zákal na obou očích a astigmatismus. Zvažuji tedy operaci v brzkém termínu, monofokální torické čočky se žlutým filtrem. Mohu se prosím zeptat, kolik by stál u vás zákrok na obou očích? Děkuji, Lenka D.

Lenka D. 06.06.2018 11:31

Hezký den, děkujeme za váš dotaz. Vzhledem k tomu, že jste nebyla u nás na vyšetření, tak bychom vám doporučili vyšetření u nás (děláme precizní vyšetření, které trvá 2-2,5 hodiny) a na základě výsledků vám doporučíme možnosti vidění po operaci. Termíny na vyšetření máme krátké, stejně tak na operaci. Ceník najdete na našem webu: https://www.duovize.cz/cenik/nadstandardni-lecba-sedeho-zakalu-cenik/ Přeji hezký den.

MUDr. Jana Mikšovská 06.06.2018 17:20
Odpovědět

Dobrý den,
mám šedý zákal.Pokud dobře chápu článek, pak s odstraněním astigmatismu nemůže být nikdy odstraněna i krátkozrakost. Ale co když astigmatismus ve skutečnosti nemám nebo jen jak se říká "na hraně" a jeden lékař tvrdí, že se řešit nemusí a druhý mě přesvědčuje o nutnosti torických monofokálních čoček za 30 tis. Kč. Jak budu tedy vidět po odstranění šedého zákalu s torickou čočkou, kterou de facto nepotřebuji? Nebudu vidět ještě hůř než nyní?
Děkuji a přeji pěkný den!

Amalie 21.10.2017 08:36

Hezký den, během operace šedého zákalu se odstraní jak šedý zákal, tak je to zároveň příležitost zbavit se dioptrií i astigmatismu. Bohužel přesně neznáme stav vašich očí, proto je ideální přijít na vyšetření a na základě výsledků vám doporučíme řešení přesně pro vaše oči.

MUDr. Eva Jerhotová, Ph.D. 23.10.2017 09:35
Operace šedého zákalu

Online objednávka
Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode icovie