Pozor, změna adresy: Budějovická 778/3a, Praha 4 Pankrác

Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

Žlutá čočka Alcon chránící sítnici

Je potřeba, abychom sítnici oka pečlivě chránili, zvláště pak po operaci šedého zákalu. 

Lidská čočka funguje jako čočka fotoaparátu. Zajišťuje správné zobrazení obrazu na sítnici a chrání sítnici před nebezpečnými vlivy denního světla, které by ji mohly poškodit.

Když se však přirozená čočka musí z oka kvůli šedému zákalu vyjmout, měli bychom myslet na to, že je nutné sítnici chránit.

Oční klinika NeoVize, žlutá čočka Acrysof Natural

U nás, na Oční klinice DuoVize, vám doporučujeme  žlutou čočku AcrySof® Natural.

AcrySof® Natural, žlutá čočka,  je vysoce kvalitní nitrooční čočka, která obsahuje speciální filtr. Tento filtr umí zachytit nebezpečné složky denního světla způsobující poškození sítnice. Je vyrobena ze stabilního hydrofobního materiálu, který zajišťuje její průhlednost a stabilitu ve vašem oku.

 

Výhody žluté čočky AcrySof® Natural:

banner

Diskuze k článku

Zde vložte příspěvek

Přezdívka bude zobrazena u příspěvku.
E-mail zadejte v případě, když vyžadujete odpověď.
Souhlasím se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů. Více informací
Odpovědět

Dobrý den. Prosím o fundovanou informaci, zda při operaci šedého zákalu nedojde k vizuální změně v onom oku,oproti oku druhému,vlivem velikosti čočky, co neakomoduje.Mám oči velmi světlemodré,i rozkapané oči mi mění vizáž.Nechtěla bych mít každé oko jiné.Nehrozí to? Děkuji.

Ryba 24.05.2018 13:19

Dobrý den, ničeho takového se nemusíte bát. Operací se nezmění barva oka, tvar oka ani nic podobného. Jedinou změnou bude lepší vidění.

MUDr. Jana Mikšovská 24.05.2018 13:44
Odpovědět

Navazují na zobrazený příspěvek, který mě inspiroval k dotazu. Čeká mě operace šedého zákalu. Přiznám se, že ne zcela rozumím příčině otázky a tudíž i odpovědi. Moje otázky zní: není možné ohrozit umístění implantované čočky např. promnutím očí apod. ? Případná reoperace se provádí stejným způsobem jako výměna čočky, nebo pak jde o rozsáhlejší zákrok ? A poslední dotaz: je operace šedého zákalu jednorázová a neopakovatelné operace, nebo lze provádět případné další korekce ? Děkuji Josef M.

JM 09.02.2018 10:52

Dobrý den, děkujeme za dotazy. Operaci šedého zákalu provádí zkušený oční mikrochirurg, není se tak čeho obávat. Po operaci musíte dodržovat pár rad a doporučení, vše vám vysvětlíme, pokud vše dodržujete, nemusíte se o svůj zrak bát. Časté dotazy pacientů najdete i zde spolu s odpověďmi: https://www.duovize.cz/caste-dotazy/lecba-sedeho-zakalu-caste-dotazy/ Nová čočka vám zůstává v oku natrvalo, s jejím výběrem vám rádi poradíme. Operuje se jedno oko a druhé v rozmezí týdne, dvou.

MUDr. Jana Mikšovská 09.02.2018 10:59
Odpovědět

Mám operované obė oči na šedý zákal.Letos operované levé,kde se mi pohnula čočka trochu ke kořenu nosu.Trochu vidim nyní na oko hūře.Je možno odoperovat tyto čocky,které byly obė na pojišťovnu a nahradit je za tyto ?Je mi 76 let a ještě fotografuji.Zda ano jaká by byla cena.

Josef 18.12.2014 17:03

Dobrý den.
Teoreticky to možné je, ale záleží na stavu operovaného oka, zda nedošlo k poškození pouzdra čočky. Cena reoperace je podle zvolené nitrooční čočky, která by se místo decentrované čočky do oka vkládala. Také musí být jistota, že další operací nedojde ke zhoršení vidění u operovaného oka.

MUDr. Jana Mikšovská 23.03.2015 14:44
Operace šedého zákalu

Online objednávka
Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode icovie