Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

OSTRÝ ZRAK V KAŽDÉM VĚKU

Polemizovat o tom, jak je dobrý zrak v životě důležitý, je zbytečné. Ví to každý. O to víc ten, komu příroda „nadělila“ oční vadu či se mu zrak během života z jakéhokoli důvodu zhoršil.

Nejde jen o to, že nevidíte ostře nebo nevidíte, co vidět potřebujete, ale také o omezení, která s horším zrakem a nošením brýlí souvisejí. Brýle dokáží vidění zlepšit, ale v zimě se mlží, při sportu překážejí, s brýlemi se ani některým sportům věnovat nemůžete… Brýle musíte čistit, dávat na ně pozor, odkládat je na bezpečné místo, nesmíte je nikde zapomenout… také překážejí při líbání a v neposlední řadě stojí docela dost peněz.

Pokud máte pocit, že brýle omezují vaše zorné pole, překážejí vám a jejich nošení vás obtěžuje, je na čase poohlédnout se po jiném způsobu řešení vaší oční vady. Mnohem větší komfort než brýle poskytují kontaktní čočky. Přinesou nejen dobré vidění, ale i mnohem větší svobodu a pohodlí. Mnoho lidí díky komfortu, které čočky poskytují, brýle odložilo, případně kontaktní čočky používají v situacích, kdy jim brýle překážejí: při sportu, společenských událostech, při řízení auta…

Stále je to však něco navíc, něco, na co musíte myslet, o co se musíte správně starat a do čeho musíte čas od času investovat určité finanční prostředky. Ale je tu ještě jedno – mnohem lepší –  řešení: trvalé odstranění dioptrií pomocí laserových nebo nitroočních operací.

 

Laserové odstranění dioptrií

Moderní laserové metody umožňují odstranit dalekozrakost, krátkozrakost i astigmatismus během několika minut. Výsledek však změní celý Váš život.  A vůbec nemusíte čekat, až se oční vada zhorší nebo ustálí, ani až porodíte dítě. Jedinou podmínkou je vstupní vyšetření. Bez něj operaci podstoupit nemůžete. Vyšetření je zcela bezbolestné a probíhá pomocí speciálních přístrojů. Výsledkem jsou podrobné informace o vašem zrakovém aparátu, které jsou pro doporučení vhodné operace a nakonec i pro její průběh nezbytné. Samotná laserová operace je záležitost několika minut, je bezbolestná, šetrná, přesná a bezpečná, přičemž zlepšení zraku zaregistruje většina pacientů ihned po operaci.

 

kontaktní čočky  6 000 Kč  60 000
 120 000 Kč  16,43 Kč  16,43 Kč
operace NeoLasik HD  38 000 Kč  38 000  38 000 Kč  10,41 Kč  5,2 Kč

 

Je vám padesát a potřebujete brýle na čtení?     


Okolo padesátky už máte spoustu životních i pracovních zkušeností, jste na vrcholu kariéry, děti dospěly, a tak si chcete život užívat naplno. Chcete se věnovat sami sobě, partnerovi a všem koníčkům, na které dosud nebyl čas. Ale jedno vás obtěžuje – zhoršil se vám zrak.

Příčinou je presbyopie neboli vetchozrakost, oční vada, která se objevuje po 45. roku věku. Je zcela přirozená, špatné vidění je způsobeno stárnutím – oční čočka ve vyšším věku ztrácí svou pružnost a již nezvládá doostřit při pohledu na blízko.

Zpočátku vám při čtení nejspíš stačilo jen natáhnout ruce, teď se ale bez brýlí neobejdete. Jenže je stále někde zapomínáte a hlavně si na ně nemůžete zvyknout. Zkrátka brýle nejsou nic pro vás a nejraději byste je natrvalo odložili. Tak nezoufejte a klidně to udělejte! Brýle vůbec nosit nemusíte! Presbyopie se dá totiž odstranit. Řešením je PRELEX, operace, při které je přirozená oční čočka nahrazena umělou nitrooční čočkou. Ta v oku zůstává natrvalo, a tak se brýlí zbavíte jednou provždy. Operace trvá asi patnáct minut, probíhá ambulantně a možná vás mile překvapí, že druhý den po operaci na operované oko normálně uvidíte. Snad jedinou nevýhodou je, že se obě oči nedají operovat současně, a tak na operaci druhého oka budete muset na kliniku přijít ještě jednou, většinou s odstupem jednoho týdne. To je ale vzhledem k dokonalému vidění a dalším výhodám, které vás po operaci čekají, vlastně maličkost.

Operací PRELEX získáte nejen ostrý zrak a dokonalé vidění, ale také jistotu, že se u vás neobjeví šedý zákal. A také se značně snižuje riziko dalších očních komplikací, např. záchvatovitého zeleného zákalu. Operace je tedy prevencí pro všechny, u nichž se v rodině šedý či zelený zákal vyskytuje.

 

multifokální brýle + jedny doplňkové  23 000 Kč  115 000 Kč  230 000 Kč
operace PRELEX  59 200 Kč  59 200 Kč  59 200 Kč

 

Šedý zákal se dá odstranit – i v důchodu můžete žít naplno

Pro mnoho lidí je odchod do důchodu určitým mezníkem. Často tak slýcháváme… až budu v důchodu, tak se konečně začnu naplno věnovat vnoučatům, chodit na univerzitu 3. věku, pobývat víc na zahrádce… Chci chodit do kurzu pletení nebo si uspořádám svou sbírku známek. Budu jezdit na výlety, chodit do divadla… Zkrátka i na „stará“ kolena“ si chceme plnit sny a žít život naplno.


A najednou se objeví šedý zákal! Je to nečekaná nepříjemnost, špatný zrak, zkreslené vidění a omezení zorného pole vás zcela zaskočí. Ale nic není ztraceno – léky ani brýle sice nepomáhají, ale řešení existuje. A co víc, dokáže napravit zrak tak, že uvidíte jako zamlada. Účinným řešením je operace šedého zákalu kdy se oční čočka postižená šedým zákalem odstraní a nahradí umělou nitrooční čočkou. A ta zůstane v oku natrvalo.

Důležité je podstoupit operaci co nejdříve, operace pak bude šetrnější. Proto se na operaci objednejte hned, jakmile u vás lékař šedý zákal odhalí. Operace probíhá ambulantně, nebolí a je plně hrazena zdravotní pojišťovnou. Jedná se o nejčastěji prováděnou operaci u seniorů. Můžete získat i něco víc – např. naší klinice nabízíme speciální nitrooční čočky, díky kterým se v rámci operace šedého zákalu můžete zbavit brýlí úplně. Trifokální nitrooční čočky totiž dokáží zajistit ostré vidění na blízko (čtení, mobil), na střední vzdálenost (počítač, vaření) i do dálky (sport, řízení auta). Takže pak brýle skutečně až do konce života vůbec potřebovat nebudete.

 

Co byste o nás měli vědět 

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli operaci, věřte, že u nás stále myslíme na to, že zrak je nejdůležitější z našich smyslů. Všem našim pacientům nabízíme individuální přístup, špičkovou péči a tu nejvyšší kvalitu. Všemu, co děláme, 100% věříme a známe z vlastní zkušenosti. Na Oční klinice NeoVize už operaci podstoupilo víc jak 35 lékařů, zdravotních sestřiček a recepčních a také desítky jejich příbuzných a stovky známých. Není se co divit, nabízíme široké spektrum metod a navíc garantujeme pětihvězdičkový servis: operaci na míru, bezpečné zákroky, kvalitní předoperační i pooperační péči a dokonce i doživotní záruku.

Chcete se na cokoli zeptat?

Chci se objednat


Online objednávka
Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode icovie