Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

Vyšetření PlusOptixem

Online poradna, ve které Vám lékaři oční kliniky DuoVize pomohou s Vašimi problémy se zrakem.

Zde vložte příspěvek

Přezdívka bude zobrazena u příspěvku.
E-mail zadejte v případě, když vyžadujete odpověď.

Dobrý den,

na základě již zmíněného vyšetření PlusOptixem, kdy byly dceři (stáří 15 měsíců) naměřeny dioptrie +2,25 a +3,25, nám právě sdělili, že nám doporučují další vyšetření, kdy jí oči rozkapou a provedou tak další měření, protože hodnoty, co naměřili, jsou prý pro její věk hraniční, v podstatě, že to není již tak moc v pořádku. K tomuto se vyjádřit nemůžete? Nechci dceru zbytečně tahat po kdejakých vyšetřeních, za prvé je na to malinká a za druhé to pro ni obecně není nic příjemného ji tahat po všemožných doktorech (když k tomu člověk přidá všechny ostatní prohlídky, co přijdou), pokud je to na základě zmíněných hodnot zbytečné. Vím, že většina nebo všichni (nevím...) očních lékařů objednává děti až od x let věku a ne takto malinkaté, tak to bude mít předpokládám asi nějaký rozumný důvod, např. že v tomto věku nemá smysl takováto měření a závěry provádět? Za vyšetření tímto přístrojem se na obou pracovištích, kde už jsme ohledně toho byli, platí, sice mi o to vůbec nejde, ale říkám si, jestli tato "zařízení" to nedělá pro spíše pro peníze a čím víckrát každý přijde, tím lépe a využívají strachu lidí, když jim takto "pohrozí" ohledně zraku jejich batolete, že přijdou kolikrát se jim doporučí, i přesto, že je to v podstatě zbytečné.

Děkuji

Klára 02.08.2017 14:30

Hezký den, paní Kláro, chápeme vaše obavy a že nechcete dcerku zbytečně "tahat" po doktorech, ale bez precizního vyšetření u nás v Dětském očním centru a bez našich výsledků, vám bohužel nejsme schopni sdělit další možné kroky. K cizím výsledkům se nevyjadřujeme.

MUDr. Lucie Valešová

Dobrý den,

dcera, které je nyní 15 měsíců byla na vyšetření přístrojem PlusOptix a zjistili jí na jednom oku dioptrie +2,25 a na druhém +3,25. Je to špatné?

Děkuji

Klára 01.08.2017 16:53

Dobrý den, k výsledkům naměřených na jiných pracovištích se bohužel nemůžeme vyjádřit. Screening PlusOptixem je třeba vždy doplňovat dalšími testy tak, aby bylo možné vyhodnotit celkový stav zraku dítěte. Teprve na základě posouzení všech výsledků je vyvozen závěr a doporučení dalšího postupu. Můžeme vám tedy pouze nabídnout rescreening na našem sesterském pracovišti, kde se dětskou oftalmologií zabývají a tento ty srceeningu provádí.

MUDr. Lucie Valešová

Online objednávka
Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode icovie