Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

Váš operační den – operace šedého zákalu nebo nitrooční operace

Operace šedého zákalu patří mezi nejčastější chirurgické zákroky na světě. A také mezi nejbezpečnější. I vy už brzy uvidíte svět ve veselých barvách, váš operační den nastal.

Na kliniku se prosím dostavte přesně v čas, na kterém jste se dohodli s recepční, která vás objednávala na operaci. Není nutno chodit dříve, protože všichni pacienti jsou objednáni tak, aby zbytečně nečekali.

Po příchodu a registraci na recepci vám zdravotní sestřička změří nitrooční tlak a nakape do očí kapky, které vaše oči znecitliví. Následně sestřička provede kontrolu interního vyšetření.

Na předsálí operačního sálu se převléknete do přineseného domácího oblečení, ve kterém se cítíte příjemně a pohodlně. V pohodlném křesle v klidu vyčkáte na čas své operace.

Chirurg vám před operací velmi podrobně vysvětlí celý průběh zákroku. Dostanete přesné instrukce, kam se dívat, které světýlko sledovat. Avšak není třeba se obávat, že byste něco zapomněl/a, protože lékař vás bude navigovat samozřejmě v průběhu celého zákroku. Během operace se řiďte pokyny lékaře.

Na operačním sále strávíte přibližně 15 minut.

Po zákroku se vrátíte odpočinout si do pohodlných křesílek na předsálí a následně se převléknete do svých šatů. S doprovodem odcházíte domů. Váš operační den je u konce.

Příští den je nutné provést kontrolu a další za týden po operaci. Druhé oko je obvykle operováno do 14 dnů od první operace.

A co dál?

Po odchodu z kliniky doporučujeme strávit zbytek dne doma. Většina pacientů se po operaci prospí a večer se již mohou bez problémů dívat na televizi a provádět obvyklé domácí činnosti, nebo například jít na procházku. Ráno si odstraníte náplast, kterou vám na oko přilepila sestřička po operaci.

Co není po operaci šedého zákalu nebo nitrooční operaci doporučeno?

banner
Váš operační den

Online objednávka
Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode icovie