Spokojenost pacientů: celkovecelkovecelkovecelkovecelkove
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

Váš operační den – laserová operace

Blíží se váš operační den? Připravte se na něj

Čas: Na kliniku se dostavte přesně v čas, na kterém jste se dohodli s koordinátorkou na recepci. Není nutné chodit dříve, všichni pacienti jsou totiž objednaní tak, aby zbytečně nečekali.

Před operací: Po příchodu a registraci na recepci si vás zdravotní sestřička vyzvedne a odvede do předsálí operačního sálu, kde vám nakape znecitlivující kapičky. Ty zajistí, že v průběhu operace absolutně nepocítíte žádnou bolest. Sestřička vás také oblékne do jednorázového pláště, který si navléknete na své oblečení.

Zákrok: Po přibližně 30 až 40 minutách si vás převezme operující lékař a ještě jednou vám vysvětlí velmi podrobně celý průběh zákroku. Dostanete přesné instrukce, kam se dívat, které světýlko sledovat. Nemusíte se ničeho obávat, že lékař vás bude navigovat v průběhu celého zákroku.

Laserový zákrok se provádí ve dvou krocích. Na naší klinice používáme špičkovou techniku Carl Zeiss, takže v průběhu zákroku budete v klidu ležet na lůžku, které automaticky přejede od jednoho laseru k druhému.

V prvním kroku provede operující chirurg femtosekundovým laserem VisuMax vytvoření lamely.

Ve druhém kroku lamelu jemně odklopí a pomocí excimerového laseru MEL 80 upraví povrch  rohovky a tím „odstraní“ dioptrickou vadu.

Následně lamelu zpět zaklopí a nakape kapičky.

Nejhezčí okamžik: Po této proceduře váš lékař vyzve, abyste si sedli a podívalí se na hodiny, které máme na sále speciálně pro tento účel. A co uvidíte? Neprozradíme. Všichni pacienti tvrdí, že je to jeden z nejkrásnějších pohledů na svět.

A pak už vás čeká jen fotografování s vaším operujícím lékařem. A krátká kontrola.

 

A co dál?

Po odchodu z kliniky doporučujeme strávit zbytek dne doma. Většina pacientů se po operaci prospí a večer se už může bez problémů sledovat televizi a provádět obvyklé domácí činnosti nebo jít na procházku.

 

Pooperační péče – laserová operace

Operací na Oční klinice DuoVize naše péče nekončí. Pro dokonalý výsledek je pro nás důležitá také pooperační péče. 

Druhý den po zákroku vás tak ještě čeká krátká, ale velmi pečlivá kontrola. A další je pak za měsíc. Naši lékaři vám jsou ale k dispozici i pro další jakoukoliv konzultaci, radu či kontrolu.

 

Co není po laserové operaci doporučeno?

banner
Váš operační den

Online objednávka
Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek

icosk icopl icoen icode icovie